Printer-friendly version

মোৰাঝাৰঃ ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ হোজাই জিলাৰ মোৰাঝাৰ ষ্টেট বেংকত সংঘটিত কোটি টকীয়া কৃষি ঋণ কেলেংকাৰীত জড়িত পঞ্চমজন অভিযুক্তক  আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা লোকজন বেংকৰ প্ৰাক্তন ঋণ বিষয়া প্ৰদীপ কুমাৰ মিথি৷

উল্লেখ্য যে ২০১৪ চনৰ পৰা ২০১৭ চনলৈ মোৰাঝাৰ ষ্টেট বেংকত কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল বিষয়াজনে৷ কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰি থকাৰ সময়তে বেংকৰ শাখা প্ৰৱন্ধক আৰু একাংশ দালালৰ সৈতে মিলি  কোটি টকাৰ কৃষি ঋণ কেলেংকাৰী সংঘটিত কৰিছিল৷ এই বৃহৎ কেলেংকাৰী সন্দৰ্ভত মোৰাঝাৰ থানাত কেবাটাও গোচৰ ৰুজু হৈছে৷

মোৰাঝাৰ আৰক্ষীয়ে বেংকৰ শাখা প্ৰৱন্ধক দেৱজিৎ তালুকদাৰ সহ মুঠ চাৰিজনক পূৰ্বতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰি জেললৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল৷ কালি গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা ঋণ বিষয়াজনে এটা গোচৰত গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ পৰা জামিন লাভ কৰি কেইজনমান জামিনদাৰক লগত লৈ থানাত জামিন লবলৈ আহিছিল যদিও  আৰক্ষীয়ে বেংকৰ কেলেংকাৰী সন্দৰ্ভত ৰুজু হোৱা আন আন গোচৰত প্ৰদীপ কুমাৰ মিথিক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷

আৰক্ষীয়ে বিষয়াজনক আদালতত হাজিৰ কৰাই আৰক্ষীৰ জিম্মাত বিচৰাত আদালতে পাঁচ দিনৰ বাবে আৰক্ষীৰ জিম্মাত দিয়ে৷সম্প্ৰতি আৰক্ষীয়ে আৰক্ষীৰ জিম্মাত মাৰাথন জেৰা চলাই আছে বিষয়াজনক৷

আৰক্ষীৰ জেৰাত উক্ত কেলেংকাৰীৰ আন বহু তথ্য উন্মোচিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে । কিন্তু অতি ৰহস্যজনকভাৱে এই বেংকৰ লগত অতি ঘনিষ্ঠ দালালৰ এটা চক্ৰ বিগত কিছু দিন ধৰি মোৰাজাৰ আৰক্ষীৰ লগত মধুৰ সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰি অহা বুলি অভিযোগ উঠিছে ।