নিৰ্বাচনৰ প্ৰাক মুহূৰ্তত দল বাগৰা ৰাজনীতি আৰম্ভ

 | by NNO Digital Bureau  |  0
Printer-friendly version

মৰিগাঁওঃ প্ৰতিটো নিৰ্বাচনৰ প্ৰাক মুহূৰ্তত একাংশ ৰাজনৈতিক দলৰ নেতা কৰ্মীয়ে প্ৰচলন কৰা দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ পৰম্পৰা ৰক্ষা কৰি এইবাৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰাক মুহূৰ্তত পুনৰ আন একাংশ ৰাজনৈতিক নেতা কৰ্মীয়ে আৰম্ভ কৰিছে দল বাগৰা ৰাজনীতি। 

এইবাৰ আৰম্ভ হৈছে তিৱা ৰাজনীতিত। মৰিগাঁও কংগ্ৰেছ দলৰ কায্যালয়ত বৃহস্পতিবাৰে অনুষ্ঠিত হোৱা এখন সভাত তিৱা জাতীয় ঐক্য মঞ্চৰ কেন্দ্ৰীয় সভাপতি অনিল ফামজঙে আনুষ্ঠানিকভাৱে কংগ্ৰেছ দলত যোগদান কৰা ঘটনাই তিৱা ৰাজনীতিত জোকাৰণি সৃষ্টি কৰিছে। বৰ্তমানেও তিৱা জাতীয় ঐক্য মঞ্চৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব বহন কৰি থকা তিৱা জাতীয় ঐক্য মঞ্চৰ সভাপতি অনিল ফামজঙে আজি মৰিগাঁও জিলা কংগ্ৰেছ কমিতিৰ নেত্ৰী তথা প্ৰাক্তন বিধায়ক জোনজোনালী বৰুৱাৰ লগতে বহু কেইজন জিলা পৰ্যায়ৰ নেতা কৰ্মীৰ উপস্থিতিত জিলা কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যালয় ক্ষীৰুদ ভৱনত যোগদান কৰে তিৱা নেতাজনে৷ 

তিৱা নেতাজনে কংগ্ৰেছত যোগদান কৰাৰ পিছতেই তেওঁ কয় যে তিৱা জনগোষ্ঠীটোক বিজেপিয়ে কেৱল ব্যৱহাৰ কৰি আহিছে।
মৰিগাঁৱত বিজেপি দলটো ৰাজেন গোঁহাই আৰু ৰমা কান্ত দেউৰীৰ মাজত দুটা ভাগত বিভক্ত। তদুপৰি তিৱা জাতীয় ঐক্য মঞ্চৰো দুটা ভাগত বিভক্ত কৰি পিছলৈ জাতীয় ঐক্য মঞ্চ কৰি ৰাজনৈতিক দল খোলা হৈছে। তিৱা স্বায়ত্ত্ব পৰিষদ থকাৰ পিছতো তিৱা জনগোষ্ঠী ৰাইজৰ কোনো উন্নয়ন সাধন হোৱা নাই। এনেবোৰ কাৰণতেই কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিবলৈ বাধ্য হোৱা বুলি মন্তব্য কৰি তিৱা নেতাজনে কয় আগন্তুক দিনত তিৱা জাতীয় ঐক্য মঞ্চৰ আৰু বহু কৰ্মী কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিব বুলিও মন্তব্য কৰে৷