অসম গণ পৰিষদ দলে জাতি-ধ্বংসী কামত নামিছে, চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী

 | by NNO Correspondent  |  0
Printer-friendly version

নলবাৰীঃ " অসম আন্দোলনৰ সময়ত যি কংগ্ৰেছে আমাৰ ৮৫৫ গৰাকী লোকক শ্বহীদ কৰিছিল সেই কংগ্ৰেছ দল আৰু অসম আন্দোলনৰ সময়ত যি বামপন্থী দল, আমাক কংগ্ৰেছে লগলাগি অসম আন্দোলনকাৰী সকলৰ ওপৰত নিৰ্যাতন চলাইছিল৷ সেই কংগ্ৰেছ দল আৰু বামপন্থী বুদ্ধিজীৱী সকল লগ লাগি আজি অসম গণ পৰিষদ দলে জাতি ধ্বংসী কামত নামিছে।"  নলবাৰী জিলাৰ ধৰ্মপুৰ সমষ্টিত উদ্যোগ, বাণিজ্য, পৰিবহন, সংসদীয় পৰিক্ৰমা, দক্ষতা বিকাশ বিভাগৰ মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে আজি নিৰ্বাচনী সভাত ভাষণ দি এনেদৰে মনৰ ক্ষুধ প্ৰকাশ কৰে। 

অহা ৯ ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ বাবে বৃহস্পতিবাৰে মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে তেওঁৰ গৃহ সমষ্টি ধৰ্মপুৰত দলীয় প্ৰাৰ্থী সকলৰহৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলাবলৈগৈ সমষ্টিৰ ৪০ নং নতুনদেহৰ পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত বানেকুছি দুৰ্গামন্দিৰৰ প্ৰাঙ্গণত সন্ধিয়া ভাষন প্ৰদান কৰি কংগ্ৰেছ, এ জে পিক ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা কৰাৰ লগতে সৰ্বানন্দ সোণোৱাল নেতৃত্বাধীন বিজেপি মিত্ৰজোঁটৰ চৰকাৰ খনে মহিলা সবলীকৰণত গুৰুত্ব দি কনকলতা আত্ম-সহায়ক গোট সমুহক আৰ্থিক সাহাৰ্য্য দিয়া, প্ৰধান মন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ ডেৰ লাখ টকাৰ আবাস গৃহ দিয়া, সকলো ৬০ বছৰ বয়সৰ লোকক পেঞ্চন প্ৰদান কৰা, সৌভাগ্য আঁচনিৰ জৰিয়তে ঘৰে ঘৰে বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ সংযোগ দিয়াৰ কাম কৰা হৈছে।

কৃষকৰ ফচলৰ উচিত মূল্য প্ৰদানৰ বাবে আন্তৰ্জাতিক বৰঝাৰ বিমান বন্দৰৰ পৰা ডুবাই আৰু লণ্ডনলৈ অসমৰ পাচলি পঠিওৱাৰও ব্যৱস্থা কৰা হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে। অ গ প যদি ইমানেই জাতি প্ৰেমী, দুটা কাৰ্যকালৰ বাবে চৰকাৰ কৰা দলটোৱে ৮৫৫ গৰাকী শ্বহীদক কিয় সন্মান দিয়া নাছিল? এই কাম মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ নেতৃত্বৰ আমাৰ চৰকাৰে কৰিছে। কংগ্ৰেছৰ সূতা কম্বলৰ ৰাজনীতি আমি নকৰো, আমি দুখীয়া পৰিয়ালৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ কথা ভাবো। ভাষন প্ৰসংগত মন্ত্ৰী পাটোৱাৰীয়ে কৃষকৰ তেজ শুঁহি কৃষকৰ ধন সাতশ কোটি টকা আত্মসাত কৰা নীলমণি সেন ডেকাই নিজৰ পুত্ৰকো দুই নম্বৰি পন্থাৰে এ পি এচ চিৰ চাকৰি দি জেলৰ ভাত খুওৱা কংগ্ৰেছীৰ কথাত ৰাইজক ভোল নাজাবলৈ পাটোৱাৰীয়ে ভাষণত কয়।

পাটোৱাৰীয়ে উত্তৰ ধৰ্মপুৰ নতুন দেহৰ জিলা পৰিষদৰ দলৰ প্ৰাৰ্থী ভাস্কৰ শৰ্মা, পঞ্চায়তখনৰ সভাপতি,আঞ্চলিক পঞ্চায়ত সদস্য আৰু দহটা খণ্ডৰ সদস্য পদৰ দলৰ প্ৰাৰ্থী সকলক চাৰিখন বেলটত পদুম ফুলৰ ছবিত চাব মাৰি ভোট জয়যুক্ত কৰিবলৈ ৰাইজলৈ আহ্বান জনায়। আজি মন্ত্ৰী চন্দ্ৰ মোহন পাটোৱাৰীয়ে সমষ্টিৰ মধুপুৰ মণ্ডলৰ ৩৮ নং পশ্চিম নতুন দেহৰ ,৩৯ নং নতুন দেহৰ, ৪০ নং নতুন দেহৰ, ৩৭ নং উত্তৰ পূৱ ধৰ্মপুৰ, ৩৬ নং পূৱ ধৰ্মপুৰ, ৩৫ নং পশ্চিম ধৰ্মপুৰত নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলায়৷