দেশ

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ কেৰেলাৰ বান পৰিস্থিতিয়ে ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে। যোৱা ৯ দিনত ৰাজ্যখনৰ বানত ১৬৭ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে বুলি ইতিমধ্যে ৰাজ্যখনৰ চৰকাৰে প্ৰকাশ কৰিছে। কেৰেলাৰ এনে বান পৰিস্থিতিৰ বুজ ল'বলৈ শুকুৰবাৰে ৰাজ্যখনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী উপস্থিত হোৱাৰ বিষয়ে জানিব পৰা গৈছে।

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ সদ্য প্ৰয়াত প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিব আহি বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত বিজেপিৰ ভাতৃ সংগঠন এবিভিপিৰ কৰ্মকৰ্তাৰ হাতত প্ৰহৃত হ'ল জনতা দলৰ প্ৰাক্তন সাংসদ স্বামী অগ্নিৱেশ।

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com|| ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজনীতিৰ মহাৰথী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ মৃত্যু শোক এতিয়া দেশৰ প্রান্তে প্রান্তে বিৰাজমান। দেশৰ ৰাজধানী দিল্লীৰ ৰাজপথত এতিয়া বাজপেয়ীৰ নশ্বৰ দেহ লৈ সমাগম ঘটিছে লাখ লাখ মানুহৰ।

নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সমাগমত ভাগ লৈছে ৰাহুল গান্ধী আৰু অন্য বহুতো নেতা সহিতে সাধাৰণ জনতা। সমাগমত প্ৰতিজন অনুগামীৰে মুখে মুখে উচ্চাৰিত হৈছে 'অটল বিহাৰী অমৰ হো' আৰু 'বন্দে মাতৰম'। 

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী তথা বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা অটল বিহাৰী বাজপেয়ী দীৰ্ঘ দিন ধৰি দিল্লীৰ এইমছত চিকিত্সাধীন হৈ থকাৰ অন্তত বৃহস্পতি বাৰে সন্ধিয়া ৫.০৫ বজাত পৰোলোক প্ৰাপ্তি ঘটে। এজন বলিষ্ঠ ৰাজনৈতিক নেতা হিচাপে মৃত্যু পৰ্যন্ত পৰিচিত বাজপেয়ীৰ মৃত্যুত দেশ জুৰি শোকৰ বন্যা বয়।

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী তথা বিজেপি দলৰ জ্যেষ্ঠ নেতা অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ অৱস্থা এতিয়া অতি সংকটজনক হৈ পৰিছে। বাৰ্ধক্যজনিত কাৰণত অসুস্থ হৈ দীৰ্ঘকাল ধৰি দিল্লীস্থ এইমছ হস্পিতালত চিকিত্সালয়ত চিকিত্সাধীন হৈ থকা অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ স্বাস্থ্যৰ বুজ ল'বলৈ বৃহস্পতিবাৰে এইমছত দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ লগতে ৰাহুল গান্ধী, মমতা বেনাৰ্জীকে ধৰি কেইবাগৰাকীও ৰাজনৈতিক প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি উপস্থিত হৈছে।

Categories:

 | by newsnextone  |  0
জম্মু-কাশ্মীৰ

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ সোমবাৰে পুৱাৰ ভাগত জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামা জিলাত এজন ব্যক্তিৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়। মৃতদেহটোৰ কেইবাটাও ঠাইত গুলিৰ আঘাতৰ চিন স্পষ্টকৈ পৰিলক্ষিত হোৱা দেখা গৈছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি উক্ত মৃতদেহটো জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামা জিলাৰ গুলজাৰ আহমদ ভট নামৰ ব্যক্তিগৰাকী বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে ।

Categories:

 | by newsnextone  |  0
somnath_chatrejee

বৰ্ষীয়ান বাওঁপন্থী ৰাজনীতিক তথা লোকসভাৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ সোমনাথ চেটাৰ্জীৰ আজি দেহাৱসান ঘটে । দীৰ্ঘদিন ধৰি বৃক্কৰ ৰোগত আক্রান্ত চেটাৰ্জীয়ে কলকাতাত চিকিৎসাধীন অৱস্থাতে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে । মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৯ বছৰ ।

সুদীৰ্ঘ চাৰি দশক ধৰি সক্ৰিয় ৰাজনৈতিক জীৱন অতিবাহিত কৰি দেশৰ ৰাজনীতিত এখন সুকীয়া আসন দখল কৰিছিল । ইউ পি এৰ শাসনকালত ২০০৪ বৰ্ষৰপৰা ২০০৯ বৰ্ষলৈ লোকসভাৰ অধ্যক্ষৰ দায়িত্ব পালন কৰিছিল সোমনাথ চেটাৰ্জীয়ে ।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ নেৰেনেপেৰা বৰষুণৰ ফলত বানৰ কৱলত পৰিছে কেৰেলা ৰাজ্য। বৃহস্পতিবাৰে পুৱাই ইদুক্কিতি জিলা, মালাপুপৰম আৰু কান্নাৰত বানে তাণ্ডৱৰ সৃষ্টি কৰে। ইদামালায়ৰ বান্ধৰ পানী ১৬৯.৯৫ মিটাৰলৈ বৃদ্ধি হোৱাত বান্ধেৰে পানী এৰি দিব লগা হয়। 

বান্ধৰ পানী এৰাৰ ফলত প্ৰলয়ৰ সৃষ্টি হয়। বান্ধৰ পানী এৰি দিয়াৰ ফলত হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ ঘৰ-দুৱাৰ ডুবাই পেলোৱাৰ লগতে ৰাজপথ উটুৱাই নিয়ে। ৰাজ্যৰ বানপীড়িত অঞ্চলত হাই এলাৰ্ট জাৰি কৰি হৈছে। উদ্ধাৰকাৰী দলে পুৱাৰে পৰা উদ্ধাৰ অভিযান চলাই গৈছে। 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0
anitwitter

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে কেইবাটাও দলিত সংগঠনে দিল্লীৰ যন্তৰ-মন্তৰত এছটি-এছচি আইনৰ সপক্ষে ধৰ্ণা প্ৰদৰ্শন কৰে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক জনজাতি, দলিত বিৰোধী আখ্যা দি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে সংগঠনসমূহে। উক্ত কাৰ্যসূচীত কংগ্ৰেছ সভাপতি ৰাহুল গান্ধী আৰু বামপন্থী নেতা সীতাৰাম য়েচুৰী উপস্থিত থাকে। 

ধৰ্ণা কাৰ্যসূচীত অংশ লৈ ৰাহুল গান্ধীয়ে তীব্ৰ আক্ৰমণ কৰে বিজেপি চৰকাৰ আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক। মোডীক দলিত বিৰোধী আখ্যা দি সমগ্ৰ দেশত এতিয়া দলিতক অত্যাচাৰ হৈ অহা বুলি কয়। ৰাহুলে কয় যে তেওঁ দলিতক অত্যাচাৰ কৰা হয় তাতেই উপস্থিত হম। 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ কেৰেলাৰ ইদুক্কি জিলাত বান আৰু তীব্ৰ ভূমিস্খলন হোৱাৰ হোৱাৰ খবৰ আহিছে। কেৰেলাত নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ ফলত ভূমিস্খলনত ২০গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

বিগত কিছুদিন ধৰি বৰষুণ হোৱাৰ ফলত বহু ঠাইত ভূমিস্খলন হোৱাৰ বাবে পথ বন্ধ হৈ পৰাত যাতায়ত ৰুদ্ধ হৈ পৰাৰ খবৰ আহিছে। ইয়াৰ মাজতে বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্য খনৰ ইদুক্কি জিলা খনৰ লগতে বিভিন্ন ঠাইত ভূমিস্খলন হোৱাত দীৰ্ঘ এলেকা খহি পৰাত ২০ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

Categories:

Pages