গোলাঘাটঃ  গোলাঘাট জিলাত নিত্য প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰীৰ দাম বৃদ্ধি সংক্ৰান্তত কালি জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্য্যালয়ৰ সভাকক্ষত এখন সভা অনুষ্ঠিত হয় । অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত মুন গগৈৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত সভাত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয় । সভাত অতিৰিক্ত উপায়ুক্তগৰাকীয়ে আসন্ন বাৰিষাৰ সময়ছোৱাৰ বাবে সকলো নিত্য প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী মজুত ৰাখিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে । 

গোলাঘাটঃ ৰাজ্যখনত ক’ভিড-১৯ ভাইৰাছ জনিত সংক্ৰমনৰ বিৰুদ্ধে চৰকাৰ তথা জনসাধাৰনে ঐক্যবদ্ধভাৱে যুজ কৰি থকাৰ বাবে আজি ৰাজ্যখনৰ ক’ভিড সংক্ৰমন লাহে লাহে হ্ৰাস পোৱাটো পৰিলক্ষিত হৈছে৷ চৰকাৰৰ সৈতে এই যুজখনত ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন সমাজসেৱী অনুস্থান অহৰহভাৱে কাম কৰি অহা দেখা গৈছে৷

আজি ঠিক তেনেকুৱা উদ্দেশ্যৰেই গোলাঘাটৰ এক অগ্ৰণী বেচৰকাৰী সংগঠন প্ৰয়াস উন্নয়ন সমিতিয়ে আজি খুমটাই সমষ্টিৰ বিধায়ক মৃণাল শইকীয়াক সাক্ষাৎ কৰি জিলাখনৰ ক’ভিড যোদ্ধাসকল আৰু জনসাধাৰনৰ সুবিধা হোৱাকৈ তেখেতৰ হাতত কিছুসংখ্যক মাস্ক,  গ্ল'ভছ, চেনিটাইজাৰ আৰু পি পি ই কিট অৰ্পণ কৰে।  

  • ৰোগমুক্ত নোহোৱালৈকে ঘৰতে আছুটীয়াকৈ থকা ক'ভিড ৰোগীসকলৰ খবৰ ৰখাৰ নিৰ্দেশ
  • সুস্থ হৈ উঠা ক'ভিড ৰোগীক চিকিৎসালয়ৰ পৰা ঘৰত থৈ অহাৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ নিৰ্দেশ
  • গোলাঘাট ক'ভিড চিকিৎসালয়ত সংযোজন হ'ব ১০০ খন নতুন বিচনা
  • ১০দিনৰ ভিতৰত কাৰ্যক্ষম হ'ব ১০ খন বিচনাযুক্ত ক'ভিড আই চি ইউ

গোলাঘাটঃ সম্প্ৰতি ক'ৰণা মহামাৰীৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত চৰকাৰে জাৰি কৰা নীতি নিৰ্দেশনা অনুসৰি ৰাজ্যৰ ধৰ্মীয় পীঠস্থান অথবা ৰাজহুৱা উপাসনা স্থলীসমূহ বন্ধ হৈ আছে। এনে স্থলীসমূহলৈ  এতিয়া ভক্তপ্ৰাণ ৰাইজ আহিব পৰা নাই । 

??? 
=======
দাসত্বৰ পৰা মুক্ত হৈ
এদিন আগুৱাব খুজিছিল সিহঁত
সিদিনা এন্ধাৰ নাছিল 
নিজৰ দৰে চেকুৰাইছিল ঘোঁৰা 
সিদিনা আকাশখন ফৰকাল নাছিল 
সিহঁতবোৰে  জুখিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল 
আকাশৰ উদাৰতা
আকাশখনৰ এফাল 
দাবীও কৰা নাছিল 
আকাশৰ বিপক্ষেও কোৱা নাছিল
 
অথচ্ নিৰ্বাক
জোঁট লগা চুলিবোৰৰ দৰে কথাবোৰ 
কথাবোৰৰ মাজত লুকাই থকা 
অতবোৰ কথাৰ সমিধান নাই
সমাজত খাব নোপোৱা জাত সিহঁতবোৰ !!!

গোলাঘাটঃ  শাসনাধিস্থ বিজেপি নেতৃত্বাধীন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে গৃহীত কৰা দেশৰ জনস্বাৰ্থ তথা কৃষক বিৰোধী তিনিখন কৃষি আইনৰ বিৰোধিতা কৰি দেশৰ কৃষক সকলে যোৱা বছৰৰ ২৬ নৱেম্বৰৰ পৰা ৰাজধানী চহৰ দিল্লীৰ সীমান্তত অবিৰত ভাৱে আন্দোলন কৰি আছে। এই অবিৰত আন্দোলনে আজি ৬ মাহ সম্পূৰ্ণ কৰিছে। 

  • ১৫ দিনৰ ভিতৰত মেৰামতি সম্পূৰ্ণ কৰাৰ নিৰ্দেশ
  • নৈপৰীয়া লোকৰ সুৰক্ষা সুনিশ্চিত কৰি বাৰিষাৰ পূৰ্বে সম্পন্ন হ'ব চিগা মথাউৰিৰ মেৰামতিৰ কাম
  • ঠিকাদাৰসকলক আনুষ্ঠানিক নিৰ্দেশলৈ অপেক্ষা নকৰি প্ৰাৰম্ভিক নিৰ্দেশতে কাম আৰম্ভ কৰাৰ নিৰ্দেশ

গোলাঘাটঃ  গোলাঘাট নগৰৰ এজন মেধাৱী ছাত্ৰ,প্ৰতিভা সম্পন্ন যুৱক বিক্ৰান্তজিৎ শইকীয়াই নিজৰ কেইজনমান ঘনিষ্ঠ বন্ধু বান্ধৱী আৰু সহযোগীক লৈ ৰাজ্যৰ যুৱ চামক এখন মঞ্চ প্ৰদান কৰাৰ উদ্দেশ্যে ২০১৯ চনৰ ২৬ মে' তাৰিখে প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল ' অভিজ্ঞতা ' নামেৰে এটি সংগঠন।  

আজি সেই সংগঠনটোৱে দুটা বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিলে। প্ৰতিষ্ঠা কালৰে পৰা এই যুৱ সংগঠনটোৱে মানৱ সম্পদ উন্নয়নৰ হকে আৰু বিশেষকৈ অসমৰ প্ৰত্যেক গৰাকী যুৱক যুৱতীক জাতি ,ধৰ্ম, বৰ্ণ, ভাষা নিৰ্বিশেষে  এক মঞ্চ প্ৰদান কৰাৰ উদ্দেশ্যে বিভিন্ন কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰি আহিছে। 

  • গোলাঘাটৰ প্ৰতিষেধক প্ৰদান কেন্দ্ৰ আৰু বোকাখাতৰ ক'ভিড চিকিৎসালয় পৰিদৰ্শন উপায়ুক্তৰ
  • ক'ভিড চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ বাবে বাতৰি কাকত, আলোচনী আৰু টেলিভিছন আদিৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ
  • ক'ভিড ৰোগীক পৰ্যাপ্ত আৰু উন্নত মানৰ খাদ্য যোগান ধৰাৰ নিৰ্দেশ

Pages