বিজেপি শাসিত ৰাজ্যত নিষিদ্ধ কৰিলে দীপিকাৰ পদ্মাৱত, কাষ চাপিল উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ

 | by NNO Correspondent  |  0
Printer-friendly version

ডিজিটেল ডেস্কঃ এখন বোলছবি নিষিদ্ধ কৰাৰ ৰাজ্যৰ এক্তিয়াৰ আছে নে নাই ইয়াকে লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীয়ে৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ পূৰ্বৰ এখন নিৰ্দেশনাৰ কথা উল্লেখ কৰি এই প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীয়ে৷

আইন-শৃংখলা জনিত কাৰণত কোনো এটা এলেকাত এখন ছবি নিষিদ্ধ কৰিব পাৰে যদিও সম্পূৰ্ণ নিষিদ্ধ কৰিব নোৱাৰে বুলি কৈছিল উচ্চতম ন্যায়ালয়ে৷ কিয়নো পৰিচালক পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীৰ পদ্মাৱত পুনৰ ৪ খন ৰাজ্যই নিষিদ্ধ ঘোষণা কৰে৷ পুনৰ ৪ ৰাজ্যত নিষিদ্ধ হ’ল দীপিকাৰ পদ্মাৱত৷

বিভিন্ন ৰাজ্যত নিষিদ্ধ হোৱাৰ খবৰ প্ৰচাৰ হোৱাৰ পিছতে সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীয়ে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ কাষ চাপে৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে শুনানীৰ বাবে সন্মত হৈ বৃহস্পতিবাৰে উচ্চতম ন্যায়লয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বাধীন বেঞ্চে শুনানী গ্ৰহণ কৰিব৷ বিতৰ্কিত বোলছবি খন পদ্মাৱতী নামেৰে পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীয়ে নিৰ্মাণ কৰিছিল যদিও বিতৰ্কৰ আৱৰ্তত সোমাই চেঞ্চৰবোৰ্ডে নাম সলনি কৰি পদ্মাৱত কৰে৷ ২৫ জানুৱাৰীত মুক্তি পোৱাৰ কথা আছিল বোলছবি খন৷

নাম সলনি কৰাৰ লগতে বিভিন্ন দৃশ্য কাটি দিয়া হয় বোল ছবি খনৰ পৰা৷ ছবি খন হাৰিয়ানা, গুজৰাট, মধ্য প্ৰদেশ আৰু ৰাজস্থানত নিষিদ্ধ কৰা হয়৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত দাখিল কৰা পিটিচনত পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীয়ে চেঞ্চৰ বোৰ্ডৰ পৰামৰ্শ মতে ছবি খনৰ বহু সাল-সলনি কৰা বুলি কয়৷ আনকি নাম সলনি কৰাৰ পিছতো কি কৰাণত ছবি খন মুক্তি দিয়া নহ’ব তাক লৈ প্ৰশ্ন কৰে৷ ৩০ ডিচেম্বৰত ইউ-এ চাৰ্টিফিকেট পৰ্যন্ত প্ৰদান কৰিছিল চেঞ্চৰবোৰ্ডে৷ মঙলবাৰে হাৰিয়ানাকে তিনি ৰাজ্যত এই কথা ছবি খন নিষিদ্ধ কৰা হয়৷ বিতৰ্কই লগ এৰা নাই পদ্মাৱতীক৷

প্ৰথমে মুখ্য অভিনেত্ৰী দীপিকাক টুইটাৰ যোগে বিৰোধ তাৰ পিছত পদ্মাৱতী তথা অভিনেত্ৰী দীপিকা আৰু পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীৰ মুৰৰ মূল্য ৫ কোটি টকা ঘোষণা কৰিছিল হাৰিয়ানাৰ এগৰাকী যুৱকে৷ তাৰ পিছত বিজেপিৰ নেতা সুৰজ পল অমুই অভিনেত্ৰী দীপিকা আৰু পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীৰ মুৰৰ মূল্য দুগুণ কৰি ১০ কোটি টকালৈ বৃদ্ধি কৰে৷ যিয়ে তেওলোকৰ মুৰ-নাক কাটি আনিব তেওলোকক ১০ কোটি দিম বুলি ঘোষণা কৰিছিল৷

ৰাজপুত সেনাৰ এগৰাকী যুৱকে ৫ কোটি টকা ঘোষণা কৰিছিল৷ যুৱকজনক তেওক শুভেচ্ছা যাচে বিজেপিৰ নেতাগৰাকীয়ে৷ আনকি বিজেপি নেতা সুব্ৰমনিয়াম স্বামী আৰু যোগী আদিত্য নাথেও টুইট কৰে অভিনেত্ৰীৰ বিৰুদ্ধে৷ তাৰ পিছত আক্ৰমণৰ লক্ষ্য কৰি লয় ছবি খনৰ পৰিচালক সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালীক৷ এগৰাকী লোকে হিন্দী বোলছবি খন বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ স্বৰূপে চূড়ান্ত সিন্ধান্তওঁ লয়।