Printer-friendly version

৪০০ পুৰুষ ভক্তৰ বন্ধ্যাকৰন কৰাৰ অভিযোগত চিবিআই আদালতত গোচৰ ৰজু হৈছিল
২০১২ চনত বাবা ৰামৰহিমৰ এজন ভক্তই ৰামৰহিমে তেঁওৰ বন্ধ্যাকৰন কৰা বুলি এক অভিযোগ আনিছিল
পঞ্জাৱ আৰু হাৰিয়ানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ২০১৪ চনৰ নিৰ্দেশমৰ্মে চিবিআইয়ে বাবাগৰাকীৰ ওপৰত ২০১৫ চনত এই গোচৰতো ৰজু কৰিছিল
এগৰাকী শিষ্যাক বলাৎকাৰৰ শাস্তি হিচাৱে ২০ বছৰ কাৰাদণ্ড ভোগ কৰিব লাগিব

newsnextoneপঞ্চকুলা(হাৰিয়ানা)৫অক্টোৱৰঃ বলাৎকাৰৰ অভযোগত কাৰাগাৰত থকা বাবা ৰাম ৰহিমক আজি পঞ্চকুলা চিবিআই আডালতে শিষ্য সকলৰ বন্ধ্যাকৰনৰ গোচৰতোত জামিন মঞ্জুৰ কৰে৷ কিন্তু বাবা গৰাকীয়ে এগৰাকী শিষ্যাক বলাৎকাৰৰ শাস্তি হিচাৱে ২০ বছৰ কাৰাদণ্ড ভোগ কৰিব লাগিব৷
উল্লেখযোগ্য যে বাবা গৰাকীৰ বিৰুদ্ধে পঞ্জাৱ হাৰিয়ানা আৰু ৰাজাস্থানৰ প্ৰায় ৪০০ পুৰুষ ভক্তৰ বন্ধ্যাকৰন কৰাৰ অভিযোগত চিবিআই আদালতত গোচৰ ৰজু কৰা হৈছিল৷ পঞ্জাৱ আৰু হাৰিয়ানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ২০১৪ চনৰ নিৰ্দেশমৰ্মে চিবিআইয়ে বাবাগৰাকীৰ ওপৰত ২০১৫চনত এই গোচৰতো ৰজু কৰিছিল৷
২০১২ চনত বাবা ৰামৰহিমৰ এজন ভক্তই ৰামৰহিমে তেঁওৰ বন্ধ্যাকৰন কৰা বুলি এক অভিযোগ আনি এখন ৰিট আৱেদন কৰি তেওঁৰ লগতে ৪০০ গৰাকী ভক্তৰ বন্ধ্যাকৰন কৰা বুলি অভিযোগ আনিছিল৷