ৰাজ্য

 | by NNO Correspondent  |  0

তামুলপুৰঃ শাসনাধীস্থিত বিজেপি চৰকাৰে ৰাম মন্দিৰ নিৰ্মাণকে ধৰি নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে আগবঢ়োৱা প্ৰতিশ্ৰুতি সমূহ আজিও ৰক্ষা কৰিব পৰা নাই। বিজেপি চৰকাৰে বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ দাবীসমূহ আওকান কৰাৰ লগতে বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ একাংশ নেতাক সংগঠনৰ পৰা বহিস্কাৰ কৰা কাৰ্যৰ বাবেই বিশ্ব হিন্দু পৰিষদ বাদ দি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদ নামৰ সংগঠন জন্ম দিব লগা হয়। হিন্দু সকলৰ স্বাৰ্থ আৰু অধিকাৰ বিজেপি চৰকাৰে ৰক্ষা কৰিব পৰা নাই। ভাৰতত এখন হিন্দু ৰাষ্ট্ৰ গঠন কৰাৰ লক্ষ্য আৰু উদ্দেশ্য আগত ৰাখি আগবাঢ়ি আহিছে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদ। -এই ভাষ্য আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ ৰাজ্যিক সভাপতি দীনেশ কলিতাৰ

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

তামুলপুৰ: তামুলপুৰ মহকুমাৰ বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী আচিনা বসুমতাৰীৰ আদ্ৰশ্ৰাদ্ধ উপলক্ষ্যে দেওবাৰে এখন স্মৃতিচাৰণ সভা অনুষ্ঠিত কৰা হয় ৷ ৰাতিপুৱা দহ বজাত নিজ বাসভৱন প্ৰাংগনত তামুলপুৰ জিলা সাহিত্য সভাৰ সাধাৰণ সম্পাদক মথুৰা বসুমতাৰীৰ পৰিচালনাত সভা অনুষ্ঠিত হয়৷

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

নলবাৰী: বৰভাগৰ ছাত্ৰ হিমাংশু বৰুৱাৰ আকস্মিক মৃত্যুত নলবাৰী জিলাত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰে। নলবাৰী জিলাৰ কমাৰকুছি আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত কোটালকুছি গাঁও তথা শংকৰদেৱ শিশু বিদ্যা নিকেতন, বৰভাগৰ সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্র হিমাংশু বৰুৱা(১৩)ৰ শুক্ৰবাৰে নিশা দহ বজাত আকস্মিকভাৱে মৃত্যু ঘটাত অঞ্চলটোত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰে।

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

নলবাৰী: বৰভাগৰ ছাত্ৰ হিমাংশু বৰুৱাৰ আকস্মিক মৃত্যুত নলবাৰী জিলাত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰে। নলবাৰী জিলাৰ কমাৰকুছি আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত কোটালকুছি গাঁও তথা শংকৰদেৱ শিশু বিদ্যা নিকেতন, বৰভাগৰ সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্র হিমাংশু বৰুৱা(১৩)ৰ শুক্ৰবাৰে নিশা দহ বজাত আকস্মিকভাৱে মৃত্যু ঘটাত অঞ্চলটোত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰে।

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

তেজপুৰ: বিশ্ব আলোকচিত্ৰ দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি তেজপুৰ ফটোগ্ৰাফী ক্লাৱে তেজপুৰৰ অসমীয়া ক্লাৱত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আলোকচিত্ৰ প্ৰদৰ্শনী দেওবাৰৰ পৰা অনুষ্ঠিত কৰিছে।

জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশ দাৰুক উদৰুলাই কচৰ্যসূচীৰ উদ্বোধন কৰে। এই উপলক্ষে অনুষ্ঠিত মুকলি সভাত সভাপতিত্ব কৰে তেজপুৰ ফটোগ্ৰাফী ক্লাৱৰ সভাপতি বাবুল পঞ্চানে।

সভাত  বিশিষ্ট আলোকচিত্ৰ শিল্পী নলিনী বৰুৱা, হেমন্ত বৰুৱা, দাৰুক উদউল্লা, অনন্ত গোস্বামী আদিয়ে ফটোগ্ৰাফী দিৱসৰ তৎপর্য বাখ্যা কৰে।

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

ডিফু: সমগ্ৰ দেশৰ লগত সংগতি ৰাখি পাহাৰীয়া জিলা কাৰ্বি আংলঙতো জিলা উপায়ুক্ত আৰু জিলা জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী অধীক্ষকৰ তৎপৰতাত বন্ধৰ মাজতো কোনোধৰণৰ কূটাঘাতমূলক কাৰ্য সংঘটিত নোহোৱাকৈ ৭২ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱসৰ বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী শান্তিপূৰ্ণভাবে অনুষ্ঠিত হৈ যায় ৷

স্বাধীনতা দিৱসৰ কাৰ্যসূচী শান্তিপূৰ্ণ ভাবে অনুষ্ঠিত হয় যদিও একাংশ চৰকাৰী বিষয়া-কৰ্মচাৰীয়ে বিধি পথালি লগায় ৷ ৭২ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱসৰ কাৰ্যসূচীত একাংশ বিষয়া -কৰ্মচাৰীৰ ওপৰত ৰুষ্ট হৈ পৰে পূৱ কাৰ্বি আংলং জিলা উপায়ুক্ত মৃদুল কুমাৰ মহন্ত৷

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

ডিফু: ৰাজ্য চৰকাৰৰ ২০১৭-১৮ বৰ্ষৰ এছডিআৰএফ আঁচনিৰ অধীনত পূৱ কাৰ্বি আংলং জিলাৰ নমাটি পৰিষদীয় সমষ্টিৰ পাকলাধন আদিবাসী গাঁৱৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ বাবে যোৱা শণিবাৰে পণ্ডিতঘাটত নিৰ্মিয়মান বল্ডাৰ গাঁথনিৰ কাম পৰিদৰ্শন কৰে পূৱ কাৰ্বি আংলং জিলাৰ উপায়ুক্ত মৃদুল কুমাৰ মহন্ত আৰু এছডিঅ' কৃষ্ণকান্ত তিমুঙ, জলসম্পদৰ বিভাগৰ কাৰ্যবাহী অভিযন্তা মিজি ক্ৰ'ই৷

পৰিদৰ্শন কালত উপায়ুক্ত মৃদুল কুমাৰ মহন্তই উক্ত বল্ডাৰ পিটচিং কামত সন্তুষ্ট হোৱাৰ লগতে উক্ত কামৰ বাবে বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষৰ প্ৰশংসা কৰে৷

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

চতিয়া: অৱশেষত এজন এজনকৈ চতিয়া কাণ্ডৰ মুঠ বাৰজন অভিযুক্ত এতিয়া জালত পৰিছে চতিয়া আৰক্ষীৰ ৷ ১৫ আগষ্টৰ পুৱতি নিশা চতিয়াৰ ডিপলোঙা চাহ বাগিচাত এদল উন্মাদ লোকে গৰু চোৰৰ সন্দেহত চাৰি জনকৈ নিৰীহ লোকক অতি নৃশংসভাৱে আক্ৰমণ কৰি দেবেন ৰাজবংশী নামৰ এজন লোকক মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰিছিল ৷

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

নলবাৰী: নলবাৰী জিলাৰ পশ্চিম দিশৰ ৬১নং ধৰ্মপূৰ সমষ্টিৰ কেইটামান পথৰ জৰাজীৰ্ণ অৱস্থাই জিয়াতু ভোগাইছে সৰ্বসাধাৰণ ৰাইজক। এই পথ সমূহেৰে সাধাৰণ ৰাইজ আৰু সাধাৰণ মানুহৰ ল'ৰা-ছোৱালী, ছাত্ৰ- ছাত্ৰী, দুখীয়া ৰুগী অহা- যোৱা কৰে।

প্ৰতাপী মন্ত্ৰী- এমএলএৰ ল'ৰা-ছোৱালী কিন্ত এই পথেৰে নাহে। বৰ্তমানৰ পৰিবৰ্তনকামী চৰকাৰৰ পৰিবহন মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীৰ গৃহ সমষ্টিত পথৰ দুৰৱস্থাৰ বাবে জীৱন বিপদাপন্ন কৰি প্ৰতিদিনে সাধাৰণ মানুহ, প্ৰজা সকলে এনেদৰেই জীৱন অতিবাহিত কৰিব লগাত পৰিছে।

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

পৰ্বতঝোৰা: বি টি এ ডিৰ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ মহামায়া উন্নয়ন খণ্ডৰ অন্তৰ্গত জলাবিলা ভি চি ডি চিত এম জি এনৰেগা আঁচনিৰ কামত বিয়াগোম অনিয়ম তথা দূৰ্নীতি সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে৷

উল্লেখ্য যে, শিলবাৰী গাঁৱৰ সাহজিয়াল হকৰ ঘৰৰ পৰা পাহাৰতলীলৈ যোৱা ৰাস্তা আৰু বক্স কালভাৰ্টৰ বাবে এমজি এনৰেগা আঁচনিৰ জৰিয়তে চৰকাৰে ২০১৬-১৭ বিত্তীয় বৰ্ষৰ বাবে দহ লাখ টকা ব্যয় সাপেক্ষে এখন আঁচনি প্ৰস্তুত কৰে যদিও নাম মাত্ৰ কাম কৰি সমুলি ধন বিডিঅ', কনিষ্ঠ অভিযন্তা, জি এন আৰ এছ আৰু ভি চি ডি চিৰ চেয়াৰমেনে আত্মসাৎ কৰাৰ অভিযোগ তুলিছে ৰাইজে৷

Categories:

Pages