Printer-friendly version

কলম্বোঃ চলিত বৰ্ষৰ মহিলা বিশ্বকাপ ক্ৰিকেটৰ কোৱালিফায়াৰত আজি দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ৪৭ ৰানত পৰাস্ত কৰি বিজয় যাত্ৰা অব্যাহত ৰাখে টীম ইণ্ডিয়াই। ভাৰতৰ অধিনায়ক মিতালী ৰাজ আৰু মোনা মেশৰামৰ অৰ্ধশতক তথা শিখা পাণ্ডে আৰু একতা বিষ্টৰ আকৰ্ষণীয় বলিঙেৰে জয়ৰ মুকুট পিন্ধিবলৈ সক্ষম হয় ভাৰতীয় দলটো।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাই টচত জয়ী হয় যদিও প্ৰথমে বলিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। ইফালে প্ৰথমে বেটিং কৰি নিৰ্ধাৰিত ৫০ অভাৰত ৮ উইকেটৰ বিনিময়ত ২০৫ ৰান সংগ্ৰহ কৰে ভাৰতে। ২০৬ৰ লক্ষ্য লৈ দক্ষিণ আফ্ৰিকাই ময়দানত প্ৰৱেশ কৰে, কিন্তু দুৰ্দান্ত ভাৰতীয় বলিঙৰ আগত ৪৬.৪ অভাৰত ১৫৬ ৰানতে ইনিংছ সামৰিবলৈ বাধ্য হয়। 

পূৰ্বৰ আটাইকেইখন মেছতে জয়লাভ কৰা ভাৰতীয় দলটো বৰ্তমান ৬ পইন্টৰে তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থানত উপনীত হবলৈ সক্ষম হৈছে। আনহাতে এই বিশ্ব কাপৰ আন এখন  খেলত শ্ৰীলংকাই পাঁচটা উইকেটত পাকিস্তানক হেৰুৱাই ২ পইন্ট  অৰ্জন কৰে। পাকিস্তানে প্ৰথমে  বেটিং কৰি সাত উইকেটৰ বিনিময়ত ২১২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। ২১৩ ৰানৰ লক্ষ্য আগত ৰাখি বেটিং আৰম্ভ কৰা শ্ৰীলংকাই ৪৭.৪ অভাৰত পাঁচটা উইকেট হেৰুৱাই ২১৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰি বিজয় ধ্বজা উৰুৱাই। 

ইপিনে বাংলাদেশ আৰু আয়াৰলেণ্ডৰ মাজত অনুষ্ঠিত তৃতীয়খন খেলত বাংলাদেশে সাতটা উইকেটত পৰাস্ত কৰে আয়াৰলেণ্ডক। আয়াৰলেণ্ডক প্ৰথমে বেটিঙত ৪৭.১ অভাৰত ১৪৪ ৰানহে সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সুযোগ দিয়ে বাংলাদেশে। বাংলাদেশৰ শাৰ্মিন আখতাৰৰ ৫২ ৰানৰ সুন্দৰ প্ৰদৰ্শনেৰে তিনিটা উইকেট হেৰুৱাই বিজয় সাব্যস্ত হয় বাংলাদেশ।