লাইফ ষ্টাইল

 | by NNO Correspondent  |  0

newsnextone.com | বঢ়মপুৰঃ এগৰাকী কিশোৰ শিল্পী। যাৰ হাতৰ পৰশত প্ৰাণ পাই উঠে জীৱন্ত ছবি। কাৰ্বি আংলং জিলাৰ বকলিয়াঘাট ৰজাপথাৰ তিনিআলিৰ প্ৰভাত দাৰফাং আৰু প্ৰনামি বৰদলৈৰ এক মাত্ৰ পুত্ৰ অৰ্ণৱ দাৰফাঙৰ আছে এক বিশেষ প্ৰতিভা। বকলিয়াঘাট ভূই-বালি বিদ্যাক্ষেত্ৰৰ অষ্টম শ্ৰেণীত অধ্যয়নৰত অৰ্ণৱে যিকোনো দৃশ্য প্ৰত্যক্ষ কৰি হুবহু অংকন কৰিব পাৰে।  

 | by Dipankar Das  |  0

newsnextone.com | গোৰেশ্বৰঃ কোনো চৰকাৰী আঁচনিৰ প্ৰভাৱ নপৰা এখন গাঁও। তথাপি ৰৈ থকা নাই কৃষি প্ৰধান গাঁও খন৷ প্ৰায় ১০০ ঘৰতকৈ অধিক মানুহেৰে পূৰ্ণ গাঁওখনৰ প্ৰত্যেকজন লোক ব্যস্ত নিজৰ নিজৰ কৃষি কৰ্মত। প্ৰত্যেকঘৰ মানুহৰে আছে ধান খেতি৷ বিঘাই বিঘাই ধান খেতি কৰে প্ৰতিঘৰ মানুহে৷ অতি কষ্টৰে ধান খেতি কৰে যদিও কেতিয়াবা বানে কেতিয়াবা বনৰীয়া হাতীয়ে খেতিয় পথাৰ বিনষ্ট কৰি আহিছে৷ 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ দিনটোত গোলকীয় উষ্ণতা ৰোধ আৰু বিশ্বৰ দেশ সমূহ যুঁজ দি অহা পৰিবেশ সমস্যাক বুজিবলৈ যত্ন কৰে সমগ্ৰ বিশ্বই৷ World Environment Day (WED) নামেৰে পালন কৰি অহা বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস প্ৰতি বছৰে ৫ জুনত পালন কৰা হয়৷

 | by Dhananjoy Nath  |  0

newsnextone.com | কোকৰাঝাৰঃ এগৰাকী উচ্চপদস্থ আৰক্ষীৰ বিষয়াৰ পত্নীয়ে দৈহিক সুষমাৰে সকলো প্ৰতিযোগিকে চেৰ পেলাই আজুৰি আনিলে মিচেছ ৰয়েল ইণ্ডিয়া ইউনিভাৰ্চ খিতাপ৷ 

মিচেছ ৰয়েল ইণ্ডিয়া ইউনিভাৰ্চ খিতাপৰ ৰেম্পত খোজ দি মন্ত্ৰমুগ্ধ কৰিবলৈ সক্ষম হয় বিটিএডিৰ আইজিপি অনুৰাগ আগৰৱালাৰ পত্নীয়ে৷ বিটিএডিৰ আইন শৃংখলাৰ দিশ যোৱা কেইবাটাও বছৰ ধৰি চম্ভালি থকা বিটিএডিৰ আইজিপি অনুৰাগ আগৰৱালৰ সহধৰ্মিনীয়ে আৰক্ষী বিভাগ তথা বিটিএডিলৈ এই খিতাপ অৰ্জন কৰি সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে৷ 

 | by NNO Digital Desk  |  0

Newsnextone | ডিজিটেল ডেস্কঃ আমেৰিকাত বাহাল থকা প্ৰব্ৰজন আইনখনক মুৰ্খৰ আইন আখ্যা দিয়া বৰ্তমানৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ড’নাল্ড ট্ৰাম্পে প্ৰব্ৰজনকাৰীক জন্তু আখ্যা দিয়ে বৃহস্পতিবাৰে। মেধাৰ ভিত্তিতহে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মানুহকহে ৰাষ্ট্ৰখনত স্থান দিয়া উচিত, ট্ৰাম্পে কয়।

 | by NNO Correspondent  |  0

তেজপুৰ টাউনঃ বৰলুইতৰ পাৰৰ চহা সৌন্দৰ্যক বিশ্বত জিলিকাই তুলিবলৈ গাঁৱৰ পৰাই আৰম্ভ হওঁক যাত্ৰা৷ সুন্দৰ আৰু সুন্দৰীসকলক এখন মঞ্চ প্ৰদানৰ উদ্দেশ্যৰে শোণিতপুৰ জিলাৰ বালিপৰাৰ বালিগাঁৱৰ ১৯ সংখ্যক বাৰ্ষিক ব’হাগী মেলাই সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত কৰে৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0
Shutterstock

ডিজিটেল ডেক্সঃ ভাৰতত যেনেকৈ মোবাইল ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা দিনে দিনে বৃদ্ধি পাইছে, হেণ্ডছেট উৎপাদনতো দেশখন দোপদ দোপে আগবাঢ়ি গৈছে। এতিয়া ভাৰত মোবাইল হেণ্ডছেত নিৰ্মাণত বিশ্বৰ ভিতৰতে দ্বিতীয় স্থান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ভাৰতৰ আগত অৱস্থান কৰিছে চীনে। 

ইণ্ডিয়ান চেলুলাৰ এছ’চিয়েচনৰ পৰিসংখ্যাত দেখা গৈছে, এই উদ্যোগৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰতৰ অগ্ৰগতিৰ ইতিবৃত্ত। ইয়াৰ পূৰ্বে মোবাইল হেণ্ডছেট নিৰ্মাণকাৰী দ্বিতীয় বৃহৎ দেশ আছিল ভিয়াটনাম।

 | by Gautam Gogoi  |  0

গুৱাহাটীঃ আজি ৮ মাৰ্চ৷ সমগ্ৰ বিশ্বতে আজিৰ দিনটোতে পালন কৰা হয় আন্তৰ্জাতিক নাৰী দিৱস৷ ১৯০৮ চনত নিউয়ৰ্কত প্ৰথমবাৰৰ বাবে পালন হৈছিল এই দিৱস৷ তেতিয়াৰ পৰা প্ৰত্যেক বছৰে বিশ্বৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত উদযাপন হয় নাৰী দিৱস৷ সমগ্ৰ বিশ্বতে নাৰী দিৱস উদযাপন কৰা হয় নাৰীৰ স্বাধীনতা, নাৰীৰ সুৰক্ষা, নাৰীৰ প্ৰাপ্য অধিকাৰক লৈ৷ নাৰী দিৱসৰ মূল লক্ষ্য হৈছে লিংগ বৈষম্য দূৰ কৰি সম অধিকাৰ প্ৰদান কৰা, নাৰী সকলক শোষণ, বঞ্চনাৰ পৰা মুক্ত কৰা৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ একাগ্ৰতা আৰু কৰ্মোদ্যম থাকিলে সফলতাৰ ক্ষেত্ৰত দৰিদ্ৰতা কেতিয়াও হেঙাৰ হৈ থিয় দিব নোৱাৰে৷ এই কথাকে প্ৰমাণ কৰে দেশৰ এগৰাকী দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ যুৱতীয়ে৷

 | by NNO Correspondent  |  0

জাজৰিঃ এতিয়াৰ মহিলা পিছ পৰি থকা থকা নাই৷ পুৰুষৰ সমানে সমানে কপালৰ ঘাম পেলাই নিজে কিবা কাৰৰ চেষ্টাত অহৰহ ব্ৰতী হৈ থাকে৷ ঠিকা কৰা, কোনো বিভাগৰ উচ্চ পদস্থ বিষয়াৰ দায়িত্ব লোৱা, উদ্যোগ চলোৱা, কোম্পানী চলোৱা আদি কাম বৰ্তমানৰ মহিলাই কৰি অহা পৰিলক্ষিত হৈছে৷

আমাৰ দেশৰ মহিলাই এতিয়া যুদ্ধ বিমান অকলে চলোৱাৰ লগতে ক্ৰীড়া, প্ৰযুক্তি, কৃষি ক্ষেত্ৰত আগবাঢ়ি গৈছে৷ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত মহিলাক আগুৱাই নিয়াৰ চেষ্টা কৰাৰ লগতে গ্ৰাম্য এলেকাৰ মহিলাক চৰকাৰে উপযুক্ত সা-সুবিধা প্ৰদান কৰি গ্ৰাম্য অৰ্থনীতি টনকীয়াল কৰাত সহায় কৰিব পাৰে৷

Pages