ৰাজনীতি

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone । ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তানৰ নৱতম প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰূপে শপত গ্ৰহণ ল’লে ইমৰান খানে। আজি দিনৰ ১১ বজাত প্ৰাক্তন ক্ৰিকেট তাৰকাগৰাকীয়ে দেশখনৰ ২২ সংখ্যক প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপতবাক্য পাঠ কৰে। ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত আয়োজিত এই শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানত দেশ-বিদেশৰ বহু লোক উপস্থিত থাকে।
অনুষ্ঠানত নবজোৎ সিং সিদ্ধুকে ধৰি কেবাজনো বিদেশী ক্ৰিকেটাৰেও অংশ লয়। 

 | by NNO Digital Desk  |  0

NewsNextOne.com || ডিজিটেল ডেস্ক: 
পৰম্পৰাগত নীতি-নিয়ম অনুসৰি শেষকৃত্য সম্পন্ন হ’ল যুগদ্ৰষ্টা অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ ৷ নতুন দিল্লীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় স্মৃতিস্থলত  সকলোৰে উপস্থিতিত শেষকৃত্য সম্পন্ন হ’ল জননেতাগৰাকীৰ ৷

জনসমুদ্ৰৰ পাৰ ভাঙি প্রিয়  জননেতাক চিৰ বিদায় জনালে দেশ-বিদেশৰ অগণন গুণমুগ্ধৰ লগতে দেশৰ নেতৃবৰ্গৰ আৰু  বহুকেইজন বিদেশৰ প্ৰতিনিধি উপস্থিত থাকে । ৰাষ্ট্ৰীয় নেতাগৰাকীৰ মুখাগ্নি কৰিলে কন্যা নমিতা ভট্টাচাৰ্যই ৷ 

 | by newsnextone  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ দীৰ্ঘদিন ধৰি এইমছত ভৰ্তি হৈ থকা প্রাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ স্বাস্থ্য অৱনতি ঘটিছে।  বিগত তিনি দিন ধৰি তেওঁক ভেন্টিলেটেৰত ৰখা হৈছিল।

লক্ষণীয় যে, বুধবাৰে এইমছৰ নিৰ্দেশকে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অৱগত কৰাৰ পাছতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ স্বাস্থ্যৰ বুজ লবলৈ এইমছত উপস্থিত হয়। জানিব পৰা মতে, বুধবাৰে পুৱাৰ পৰাই অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা সংকজনক ।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে বিৰোধী দলৰ এটা প্ৰতিনিধি দলে অসমৰ এনআৰচিৰ বিষয়ত ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোৱিন্দক সাক্ষাৎ কৰিব। কংগ্ৰেছ. টিএমচি, এছপি, বিএছপি, বাম মৰ্চাৰ লোকৰ এটা প্ৰতিনিধি দলে ৰাষ্ট্ৰপতিক সাক্ষাৎ কৰি ৪০ লাখ লোক বাদ পৰা বিষয়ত হস্তক্ষেপ বিচাৰিব বুলি জানিব পৰা গৈছে। দলটোৱে এখন স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান কৰি এই দাবী জনাব। ৰাষ্ট্ৰপতিক সাক্ষাত কৰি এজনো ভাৰতীয় যাতে এনআৰচিৰ পৰা বাদ নপৰে তাৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতিৰ হস্তক্ষেপ বিচাৰিব। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজ্যসভাৰ উপাধ্যক্ষ পদৰ বাবে নিৰ্বাচিত হৈছে এনডিএৰ প্ৰাৰ্থী জেডিইউৰ সাংসদ নাৰায়ণ সিং হৰি বংশ। ১২৫টা ভোট লাভ কৰিছে নাৰায়ণ সিং হৰি বংশে। কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থী বীকে হৰিপ্ৰসাদে লাভ কৰে ১০৫টা ভোট।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ৯ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰাজ্যসভাৰ উপাধ্যক্ষ পদৰ বাবে নিৰ্বাচন। ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচন এনডিএ বনাম কংগ্ৰেছ হৈ পৰে। কংগ্ৰেছে বুধবাৰে সাংসদ বী কে হৰিপ্ৰসাদৰ নাম ৰাজ্যসভাৰ উপাধ্যক্ষ পদৰ বাবে ঘোষণা কৰে। আনহাতে এনডিএৰ প্ৰাৰ্থী তথা জেডিইউৰ সাংসদ হৰি বংশই ইতিমধ্যে মনোনয়ন দাখিল কৰে। হৰিবংশই মনোনয়ন দাখিল কৰাৰ পিছতে সকলো এনডিএৰ দল একত্ৰিত হৈ থকা বুলি কয়।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ বিজেপি বিৰোধী দলে ৰাজ্যসভাৰ উপাধ্যক্ষ পদৰ বাবে প্ৰাৰ্থী থিয় কৰাবলৈ সাজু হৈছে। মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতা গোলাম নবী আজাদৰ বাসগৃহত অনুষ্ঠিত হোৱা বৈঠকত একপ্ৰকাৰ এই কথা স্পষ্ট কৰে। বিৰোধী দল সমূহে একত্ৰিত হৈ ৰাজ্যসভাৰ উপ-সভাপতি পদৰ বাবে প্ৰাৰ্থী থিয় কৰাব। মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰবাদী কংগ্ৰেছৰ নেত্ৰী তথা ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ বন্দনা চবহান হ'ব বিৰোধী দলৰ প্ৰাৰ্থী।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ মঙলবাৰে পুৱাৰে পৰা ভাৰত-পাক সীমান্তৰ বান্দিপোৰাৰ গুৰেজ চেক্টৰত ভাৰতত সোমাব বিচৰা পাক সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে চলা অভিযানত চাৰিগৰাকী সৱন্ত্ৰাসবাদী নিহত হোৱাৰ লগতে এগৰাকী সেনাৰ মেজৰ সহ তিনি জোৱানে দেশৰ বাবে শ্বহীদ হ'ব লগা হয়। এলঅ'চিত সতৰ্কতা জাৰি কৰে ভাৰতীয় সেনাই অভিযান চলাই থকাৰ সময়তে দেশৰ বিৰোধী দলৰ লগতে শাসকীয় পক্ষৰ সহযোগী দলেও বিজেপি চৰকাৰক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ এইবাৰ কংগ্ৰেছ নেতাৰ বিৰুদ্ধে উত্তৰ পূবৰ লোকক অপমান কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। কংগ্ৰেছৰ নেতাই উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ পোছাকক লৈ মন্তব্য প্ৰকাশ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হয়।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0
Jammu Links News

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ মমতা বেনাৰ্জী প্ৰধানমন্ত্ৰী হলে কোনো আপত্তি নাই জেডিএছ মুৰব্বী প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী এইচডি দেৱগৌড়াৰ। এটি সাক্ষাতকাৰত এই কথা স্পষ্ট কৰে দেৱগৌড়াই। তেওঁ কয় যে মমতাক যদি প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ চেহেৰা কৰা হয় তেন্তে ভাল হ'ব।  ইন্দিৰা গন্ধীয়ে ১৭ বছৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব পালন কৰিছিল। সকলো সময়তে আমিয়েই (পুৰুষ) প্ৰধানমন্ত্ৰী হ'ব লাগিব? মমতা বা মায়াৱতী প্ৰধানমন্ত্ৰী হ'ব পাৰে। পূৰ্বে কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে ইংগিত দিছিল ২০১৯ চনত মমতাক প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ দাবীদাৰ হিচাপে চাব বিচাৰো বুলি।

Pages