বাণিজ্য

 | by NNO Digital Bureau  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ মেনুৱেল আৰু স্বয়ংক্ৰিয় ট্ৰান্সমিছন উপলব্ধৰে গুৱাহীটাবাসীলৈ সুখবৰ আনিছে ৰেনল্ড কুইডে। মহানগৰীৰ লালমাটি স্থিত ৰেনল্ড শ্ব'ৰূমত ১৬ তাৰিখে মুকলি কৰা হয় এই সুবিধা বিশিষ্ঠ বাহনখন। ইয়াৰ লগতে আছে আৰু NAVৰ প্ৰথমশ্ৰেীৰ টাচস্ক্ৰীণ ডিছপ্লে আৰু ৰিজাৰ্ভ পাৰ্কিং কেমেৰা।

আজিৰ এই মুকলি অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে গুৱাহাটী শাখাৰ পৰিচালক আতিকুৰ ৰহমান আৰু এছ বি আইৰ ডিজিএম গৌতম ৰায়চৌধুৰী। বাহন খনৰ সন্দৰ্ভত ৰহমানে জানিবলৈ দিয়া অনুসৰি কোনো অতিৰিক্ত খৰচ বহন নকৰাকৈয়ে গ্ৰাহকে লাভ কৰিব পাৰিব এই নতুন বিশেষ সুবিধা সমুহ। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ বহুজাতিক শীতল পানীয় আৰু খাদ্য প্ৰস্তুত কাৰী বিশ্বৰ অন্যতম কোম্পানী পেপ্সীকোৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াৰ পদ এৰিব ইন্দ্ৰা নুয়ে। ইন্দ্ৰাই ২০০৬ চনৰ অক্টোবৰ মাহৰ পৰা আমেৰিকাস্থিত নিউৱাৰ্কৰ পেপ্সীকো কোম্পানীৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াৰ দায়িত্ব পালন কৰি আহিছে। 

মেধা আৰু একগ্ৰতাৰ বলত এগৰাকী নাৰীয়ে এই পদ লাভ কৰাত সেই সময়ত সমগ্ৰ বিশ্বৰ বাবেই এক ভাল খবৰ আছিল। যাৰ বাবে ইন্দ্ৰা নুয়ে এই পদ এৰাৰ খবৰ সমগ্ৰ বিশ্বৰ সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশ পাইছে। বিশ্ব বাণিজ্য ক্ষেত্ৰত নাৰী সৱলীকৰণৰ প্ৰতীক হিচাপে ধৰা হ'ব নুইক।

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ফেচবুকৰ স্বত্বাধিকাৰী মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে বাৰেণ বফেক পিছ পেলাই বিশ্বৰ তৃতীয় সবাতকৈ ধনী ব্যক্তি হিচাপে বিশ্বৰ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাত স্থান লাভ কৰিছে৷ ‘ব্লুমবৰ্গ বিলিয়নাৰ ইনডেস্ক’ৰ সমীক্ষা অনুসৰি, ইন্টাৰনেট ব্যৱসায়ী কোম্পানী ‘এমেজন’ৰ সংস্থাপক জেফ বেজোচ আৰু মাইক্ৰ’চফটৰ সহ-সংস্থাপক বিল গেটছে বিশ্বৰ ধনী ব্যক্তিৰ তালিকাৰ শীৰ্ষ দুটা স্থান অধিকাৰ কৰি আছে৷

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰিলায়েঞ্চৰ ৪১তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত ব্ৰডবেণ্ড আৰু ফিক্সড লাইন সেৱা জিঅ’ গিগা ফাইবাৰ মুকলি কৰিলে ৰিলায়েঞ্চ ইণ্ডাষ্ট্ৰী লিমিটেডৰ চেয়াৰমেন তথা মেনেজিং ডিৰেক্টৰ মুকেশ আম্বানীয়ে৷ আম্বানীয়ে ভাষণ প্ৰসংগত কয় যে ১১০০ খন চহৰৰ গৃহ, সৰু-বৰ উদ্যোগ তথা বৃহৎ শিল্প প্ৰতিষ্ঠানসমূহতো অচিৰেই উন্নতমানৰ ব্ৰডবেণ্ড সেৱা উপলব্ধ হ’ব৷

মুকেশ আম্বানীয়ে জানিবলৈ দিয়া মতে, ১৫ আগষ্টৰ পৰা জিঅ’ গিগা ফাইবাৰৰ ৰেজিষ্ট্ৰেচন আৰম্ভ হ’ব৷ MyJio এপ আৰু Jio.comৰ জৰিয়তে গ্ৰাহকসকলে ৰেজিষ্ট্ৰেচন কৰিব পাৰিব৷ ব্ৰডব্ৰেণ্ড সেৱাত চহৰ-গাঁৱৰ দেৱালে দেৱালে Wifi সেৱা উপলব্ধ হ’ব৷

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ সম্প্ৰতি ভাৰতীয় সামগ্ৰীৰ ওপৰত শুল্ক লগাই ২৪১ মিলিয়ন ডলাৰ আদায় কৰাৰ বাবে কৌশল গ্ৰহণ কৰিছিল মাৰ্কিন প্ৰশাসনে৷ 
কিন্তু এইবাৰ তাৰ প্ৰত্যুত্তৰ দিলে ভাৰত চৰকাৰে৷ ৩০ টা মাৰ্কিন উৎপাদিত সামগ্ৰীৰ ওপৰত ৫০ শতাংশ শুল্ক বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে মোডী চৰকাৰে৷ সেই মতে তালিকা প্ৰস্তুত কৰি WTOৰ ওচৰত জমাও দিছে চৰকাৰে৷

 | by NNO Digital Bureau  |  0

newsnextone.com | হোজাইঃ নিতৌ নতুন নতুন অফাৰ দি চমক সৃষ্টি কৰি আহিছে জিঅ’ মোবাইল সেৱা কােম্পানীয়ে৷ অফাৰৰ ওপৰত অফাৰ। এবাৰ যদি হেপ্পী নিউ ইয়েৰ অফাৰ, এবাৰ প্ৰাইম মেম্বাৰশ্বিপ অফাৰ। আকৌ ছামাৰ ছাৰপ্ৰাইজ অফাৰ। এনেদৰে এটাৰ পিছত আনটো অফাৰেৰে গ্ৰাহকক প্ৰলোভিত কৰিবলৈ গৈ নেটৱৰ্ক যে বিভিন্ন এলেকাত দুৰ্বল হৈ পৰিছে সেই তথাক গুৰুত্ব দিয়াৰ সময় নাই জিঅ’ৰ৷ একেটা টাৱাৰত লাখ লাখ গ্ৰাহকৰ সংযোগ থকাৰ ফলত এতিয়া নেটৱৰ্ক দুৰ্বল হৈ পৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷ 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ জিঅ’ই দেশৰ কেইবাটাও ব্যক্তিগত খণ্ডৰ টেলিকম কোম্পানীক দেউলীয়া কৰিছে যদিও এইবাৰ জিঅ’ক প্ৰত্যাহ্বান দিব খুজিছে বিএছএনএলে৷ চৰকাৰী কোম্পানী বিএছএনএলে ফুটবল বিশ্বকাপৰ বাবে মাথো ১৪৯ টকাত ৪ জিবি দাতা প্ৰতিদিনে দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷ 

বিএছএনএলে প্ৰমোছনেল দাতা পেক গ্ৰাহকৰ বাবে মুকলি কৰিছে৷ ফুটবৰ বিশ্বকাপ বিশেষ এছটিবি ১৪৯ নাম দিয়া হৈছে এই পেকৰ৷ ১৪৯ টকাৰ ৰিচাৰ্জ কৰিলে প্ৰতিদিনে ৪ জিবি দাতা ২৮ দিনলৈ লাভ কৰিব গ্ৰাহকে৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ গুগল। কোনে লোকে বিপদত নপৰাকৈ তথ্য লাভৰ এক ভাণ্ডাৰ হোৱাৰ লগতে গুগল হ’ল বিশ্বৰ অন্যতম চহকী চাৰ্জ ইঞ্জিন প্ৰতিষ্ঠান৷ স্মাৰ্ট ফোন আৰু ইণ্টাৰনেট সেৱাৰ দ্ৰুত ব্যৱহাৰৰ লগে লগে গুগলৰ প্ৰয়োজনীয়তা কিমান সেই কথা নতুনকৈ কোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই৷ বিশ্বৰ ভিন্ন প্ৰান্তৰ লগতে আমাৰ দেশতো অধিক জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছে গুগল৷ 

তথ্যৰ ভাণ্ডাৰ গুগলে আনিছে ভাৰতৰ বাবে এটা ভাল খবৰ৷ ইতিমধ্যে কৰি থোৱা ঘোষণা অনুসৰি দেশৰ বহু ৰেল ষ্টেচনত গুগলে দিব বিনামূলীয়া ইণ্টাৰনেট সেৱা৷ গুগলে নিজৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ লক্ষ্যৰে ৰেল ষ্টেচনক বিনামূলীয়া ইণ্টাৰনেট সেৱা আগবঢ়াব৷ 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত ডিজিটেল লেনদেনকাৰীৰ সংখ্যা ক্ৰমাগত ভাবে বৃদ্ধি হৈছে৷ ইণ্টাৰনেট বিপ্লৱ আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে মানুহে অনলাইন ব্যৱস্থাক আকোৱালি লোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ 

বিশেষকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ চৰকাৰে নোটবন্দী কৰাৰ পিছতে চৰকাৰে কেশ্বলেচ ব্যৱস্থা ৰূপায়ন কৰাৰ বাবে ব্যাপক চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে৷ বেছি সংখ্যাক ভাৰতীয়ই ডিজিটেল ওৱালেট ব্যৱস্থাত সাঙোৰ খাই পৰিছে৷ কিন্তু ইয়াৰ লগে লগে আশংকাও বৃদ্ধি হৈছে৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত স্বদেশী আন্দোলন আৰম্ভ কৰা বাবা ৰামদেৱে এইবাৰ আৰম্ভ কৰিলে টেলিকমৰ ব্যৱসায়৷ সোমবাৰে বাবা ৰামদেৱে স্বদেশী চিমকাৰ্ড মুকলি কৰে৷ 

স্বদেশী টুটপেষ্ট, নুডলছ, চাবোন উৎপাদন কৰা বাবা ৰমাদেৱে এইবাৰ টেলিকমৰ ব্যৱসায়ত নামি পৰিল৷ দেওবাৰৰ পৰা বজাৰলৈ আহিছে পতঞ্জলি চিমকাৰ্ড৷ বাবা ৰামদেৱৰ আয়ুৰ্বেদ কোম্পানীয়ে দেশৰ চৰাকৰী টেলিকম সেৱা বিএছএনলৰ সৈতে লগলাগি বজাৰত মুকলি কৰে স্বদেশী চিমকাৰ্ড৷ 

Pages