ক্ৰীড়া

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone । ডিজিটেল ডেস্ক:

আজিৰে পৰা  আৰম্ভ হ’বলগীয়া ১৮ সংখ্যক এছিয়ান গেমছত এচিয়া মহাদেশৰ ৪৫খন দেশে অংশ গ্ৰহন কৰিব।

ইণ্ডোনেছিয়াৰ চৌদিশে এতিয়া উৎসৱমুখৰ পৰিৱেশৰ বিৰাজমান কৰিছে। ১৫দিন ধৰি চলিবলগীয়া এছিয়ান গেমছত ২০ হাজাৰৰো অধিক প্ৰতিযোগীয়ে ভাগ ল’ব বুলি জানিব পৰা গৈছে ।

জাকাৰ্টা আৰু পালেমবং চহৰত অনুষ্ঠিত হোৱা এছিয়ান গেমছৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠান জাকাৰ্টাৰ ঐতিহাসিক খেলোৰা বাংকানু স্পৰ্টছ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ’ব। অনুষ্ঠানত ৪২ হাজাৰৰো অধিক দৰ্শক উপস্থিত হ'ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰা হৈছে ।

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone|| ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তান ক্ৰিকেট বৰ্ড পিচিবিয়ে শুকুৰবাৰে দেশৰ ক্ৰিকেট দলৰ অন্যতম খেলুৱৈ নাছিৰ জামছেদক ১০ বছৰৰ প্ৰতিবন্ধকতা লগায়।দুৰ্নীতি বিৰোধী নিয়মক বাৰে বাৰে উলংঘা কৰা বাবে এই শাস্তি প্ৰদান কৰে খেলুৱৈ গৰাকীক।  

তিনিজন সদস্যৰে গঠিত এখন বৈঠকত এই গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহন কৰা হয়। লগতে কোৱা হয় যে, অকল দুৰ্নীতি বিৰোধী নিয়মৰ বাবেই নহয় ভ্ৰষ্ট্ৰাচাৰ বিৰোধী নিয়মো পাঁচৰ পৰা সাত বাৰ উলংঘা কৰা বাবে এই কঠোৰ শাস্তি প্ৰদান কৰা হয়।

Categories:

 | by Bishwajit Phukan  |  0

newsnextone.com | চাবুৱাঃ ফুটবল খেলক বহিঃ ক্ৰীড়া বুলি কোৱা হয়। বিশ্বৰ কোনো কোনো দেশত ফুটবলক ‘চ’কাৰ’ বুলিও কয়। বিশ্বৰ সবাতোকৈ জনপ্ৰিয় খেলসমূহৰ মাজৰ অন্যতম ফুটবল খেল। জনপ্ৰিয় ফুটবলক খেলক লৈ অসমৰ জকাইচুকৰ এনেক যুৱকৰ দুৰ্বলতা আছে। তাৰকা খেলুৱৈৰ ভৰিৰ যাদু প্ৰত্যক্ষ কৰি অসমৰ বুহ যুৱকে ফুটবলৰ তাৰকা হ'ব খোজে। বিশ্বক দেখুৱাব খোজে ভৰিৰ যাদু৷ 

Categories:

 | by NNO Digital Bureau  |  0

newsnextone.com | নগাঁওঃ বিশ্ব জুনিয়ৰ এথলেটিকছত স্বৰ্ণ জয়েৰে ইতিহাস ৰছিবলৈ সক্ষম দৌৰৰ ৰাণী হিমা দাসৰ  সফলতাই নগাঁও জিলাবাসীক উৎফুল্লিত কৰি ৰখাৰ সময়তে জিলাখনৰ আন ৮ গৰাকী খেলুৱৈয়ে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত বিশেষ সফলতা অৰ্জন কৰি ৰাজ্যৰ লগতে নগাঁৱলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ এছিয়া জুনিয়ৰ বেডমিণ্টনত সোণ জয়ী কৰিলে লক্ষ্য সেনে৷ এছিয়ান জুনিয়ৰ বেডমিণ্টনত চেম্পিয়ন হয় লক্ষ্য সেন৷ দেওবাৰে ইণ্ডোনেছিয়াৰ জাকাৰ্তাত অনুষ্ঠিত চূড়ান্ত খেলত থাইলেণ্ডৰ কনলাভুট ৱিটিছচাৰ্নক ২১-১৯, ২১-১৮ পৰাজিত কৰে ভাৰতৰ লক্ষ্যই৷ পুৰুষৰ একক প্ৰতিযোগিতাত ৫৩ বছৰৰ মূৰকত প্ৰথমবাৰ কোনো ভাৰতীয় চেম্পিয়ন হয়৷

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ গল্ড কোষ্টত  অনুষ্ঠিত হৈ যোৱা ২১ তম কমনৱেলথ গেমছত অলপৰ বাবে হাত পৰা হেৰাইছিল ব্ৰঞ্চৰ পদক৷ ৪০০ মিটাৰৰ দৌৰত ৪৫.৩১ চেকেণ্ডত সমাপ্ত কৰিছিল গল্ড কষ্টত৷ সেই কথা পাহৰি যোৱা নাছিল মহম্মদ আনছে৷

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | নামতিঃ শিৱসাগৰ জিলাৰ ডিমৌ ও-চু সন্থাৰ উদ্যোগত যোৱা ৮ জুনত ডিমৌ বহুমুখী ভৱনত অনুষ্ঠিত হোৱা শিৱসাগৰ জিলা ও-চু চেম্পিয়নশ্বিপ-২০১৮ যোগদান কৰা ৬ গৰাকী খেলুৱৈয়ে আগন্তুক অসম ৰাজ্যিক ও-চু চেম্পিয়নশ্বিপ খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে। 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ নগাঁও জিলাৰ অতি পিছ পৰা ধিঙৰ কান্ধুলীমাৰী গাঁৱৰ ৰঞ্জিত দাস আৰু জোনালী দাসৰ কন্যা হিমা দাসৰ সফলতাত আনন্দিত হৈ পৰিছে দেশ তথা ৰাজ্যবাসী৷ এটি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ সন্তান হিমা। সৰ্বদিশতে পিছ পৰা নগাঁৱৰ কান্ধুলীমাৰী গাঁৱত খেলৰ পৰিৱেশ নথকাৰ পাছতো হিমাই নিজ সংগ্ৰামৰ জৰিয়তে উজলি উঠি দেশ আৰু অসমীয়া জাতিক গৌৰাৱান্বিত কৰিছে৷ 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ অসমৰ হিমাই অনূৰ্ধ্ব ২০ বিশ্ব মিটত স্বৰ্ণ জয় কৰি নতুন ইতিহাস ৰচনা কৰে। যিটো ইতিহাস হিমাৰ পূৰ্বে কোনেও গঢ়া নাছিল৷ হিমাৰ পূৰ্বে দেশৰ কোনে এথলিট তথা কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈ ট্ৰেক অন ফিল্ডত সোণৰ মেডেল লাভ কৰা নাই৷ অসমৰ হিমাই এই ৰেকৰ্ড কৰিলে৷ ৪০০ মিটাৰত হিমাই ৫১.৪৬ ছেকেণ্ডত সমাপ্ত কৰে৷ 

ইয়াৰ পূৰ্বে জুনিয়ৰ বিশ্বকাপত সোণ জয়ী হৈছিল নীৰাজ চোপৰাই সেয়াও জেভলিন থ্ৰত৷ ইয়াৰ পূৰ্বে ব্ৰঞ্জ জয়ী হৈছিল সীমা পুনিয়াই নৱজ্যোৎ সিঙে৷ কিন্তু ট্ৰেক ইভেণ্টত ভাৰতৰ কোনে খেলুৱৈ এয়াই প্ৰথম সোণৰ পদক লাভ কৰে৷

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ নতুন ইতিহাস সৃষ্টি কৰিলে অসম কন্যা হিমা দাসে৷ বিশ্ব এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপত স্বৰ্ণ মেডেল লাভ কৰি ভাৰতলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিলে দৌৰবিদ হিমাই৷ কেন্দ্ৰীয় ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী ৰাজ্যবৰ্ধন ৰাথোঢ়ে হিমা দাস আৰু প্ৰশিক্ষকক শুভেচ্ছা যাচে।

ফিনলেণ্ডত অনুষ্ঠিত হোৱা অনুৰ্ধ-২০ বছৰৰ এথলেটিকছত ৪০০ মিটাৰত স্বৰ্ণ পদক আজুৰি আনে দেখলৈ। হিমাই ৫১.৪৬ ছেকেণ্ডত সমাপ্ত কৰে দৌৰ। বিশ্বৰ কেইবাগৰাকী আগশাৰীৰ খেলুৱৈক ধৰাশয়ী কৰি স্বৰ্ণ আজুৰি আনে অসম কন্যাই। 

Categories:

Pages