ভাইৰেল

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ আপুনি টিভিত বা চিনেমা ঘৰত স্পাইডাৰ মেন চিৰিজটো চাইছে নিশ্চয়৷ বেৰ বগাই বগাই উঠি গৈ বিপদাপন্ন লোকক উদ্ধাৰ কৰা স্পাইডাৰ মেনক পৰ্দাত দেখি আপুনিও নিশ্চয় উল্লাসত কিৰিলিয়াই উঠিব পাৰে৷

কিন্তু বাস্তৱ জীৱনত স্পাইডাৰ মেন বা মকৰা মানৱৰ দৰে অকল্পনীয় শক্তিৰ অধিকাৰী থাকিব পাৰে বুলি আপুনি বিশ্বাস কৰে নে? আপুনি নিশ্চয় ভাৱে স্পাইডাৰ মেন বা মকৰা মানৱ বা তেনে অসাধৰণ শক্তিৰ লোক কল্পনাৰ বাহিৰে বাস্তৱত থকাটো অসম্ভৱ৷

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ কৰ্ণাটক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ জোৰদাৰ প্ৰচাৰ অব্যাহত থকাৰ সময়তে কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ৰাহুল গান্ধীক লৈ ভাইৰেল হোৱা আন এক বাতৰিয়ে এতিয়া ছচিয়েল মাধ্যমসমূহ উত্তপ্ত কৰি ৰখা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে৷ ছচিয়েল মিডিয়াত ৰাহুল গান্ধীৰ ফটোৰ লগতে এয়াও প্ৰচাৰ হৈছে যে দেশৰ শক্তিশালী ৰাজনৈতিক সকলৰ অন্যতম কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ৰাহুল গান্ধীয়ে অতি সোনকালে বিয়াত বহিব৷

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ ট্ৰেফিক নিয়মৰ বাবে দেশৰ সৰহভাগ লোকৰে প্ৰাণ ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰে৷ দিনক দিনে জনসংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাৰ সমানে সমানে যান-বাহনৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি পাই আহিছে৷ চাৰিচকীয়া বাহনৰ সুৰক্ষাৰ বাবে চিটবেল্টৰ সুবিধা দিয়াৰ দৰে দুচকীয়া বাহনৰ যাত্ৰীৰ বাবে হেলমেট পিন্ধাটো অনিবাৰ্য কৰি দিছে আইনে৷ 

কিন্তু আইনৰ নিয়ম উলংঘা কৰি নিজকে প্ৰকৃত পুৰুষ বুলি প্ৰমাণ দিবলৈ যোৱা হায়দাৰাবাদৰ এজন যুৱকক ট্ৰেফিক আইনে যি শিক্ষা দিলে সিয়ে সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে৷ বাইক আৰোহী এজনে হেলমেট পৰিধান নকৰাকৈ বাইক চলাই গৈ আছিল৷ চকুত পৰিল যান-বাহন আৰক্ষীৰ।  

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ জ্যেষ্ঠ মকৰাটোৰ মৃত্যু ঘটিছে৷ পশ্চিম অষ্ট্ৰেলিয়াত ৪৩ বছৰ বয়সত এই বৃদ্ধ মকৰাটোক অন্য কীটে কামোৰাৰ ফলত মৃত্যু হোৱা বুলি অষ্ট্ৰলিয়াৰ গৱেষক দল এটাই জানিবলৈ দিছে৷ ১৬ নম্বৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা মকৰাটো ১৯৭৪ চনৰ পৰাই বিজ্ঞানী দল এটাই পৰ্যবেক্ষণত ৰাখিছিল৷ 

ইয়াৰ পূৰ্বে দীৰ্ঘতম জীৱন অতিবাহিত কৰাৰ অভিলেখ গঢ়িছিল মেক্সিকোৰ এটা পেহনীয়া মকৰাই। কিন্তু ১৬ নম্বৰ নামৰ মকৰাটোৱে পূৰ্বৰ অভিলেখ ভংগ কৰি পৃথিৱীৰ দীৰ্ঘতম সময়ৰ বাবে জীয়াই থকা মকৰা হিচাপে পৰিগণিত হয়৷

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ চীনৰ এখন বিশ্ববিদ্যালয়ে বাৰ্ষিক খেল সপ্তাহত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছে এই নাভুত-নাশ্ৰুত খেল। প্ৰতিযোগীতাত প্ৰাৰ্থীয়ে জেভলিন, ডিচকাচ দলিওৱাৰ পৰিৱৰ্তে দলিয়াব লাগিব গ্ৰেনেড। চীনৰ এখন পত্ৰিকাৰ খবৰ অনুযায়ী এই শিহৰণকাৰী খেল পাতিছে চীনৰ উত্তৰাঞ্চলৰ এখন প্ৰদেশৰ নৰ্থ ইউনিভাৰ্ছিটি অব চাইনাই। 

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশৰ ছখনকৈ ৰাজ্যত এটিএমত টকা নোহোৱা হোৱাক লৈ কেন্দ্ৰীয় বিত্তমন্ত্ৰী অৰুণ জেটলীয়ে দিয়া উত্তৰত সন্তুষ্ট হ’ব পৰা নাই জনসাধাৰণ। বিমুদ্ৰাকৰণৰ দিনৰ এটিএমৰ আগৰ সেই দীঘলীয়া শাৰীৰ দিন ঘুৰি আহিব বুলি ভাবি একাংশ নাগৰিক, ব্যৱসায়ীয়ে শংকাত সময় কটোৱাৰ বিপৰীতে এচামে ফেচবুক, টুইটাৰত আৰম্ভ কৰিছে কেন্দ্ৰ চৰকাৰৰ সমালোচনা।

কিয় নোহোৱা হ'ল কেশ্ব, পঢ়ক এই বাতৰিঃ

http://www.newsnextone.com/cash-crunch-all-over-india-arun-jaitly-says-its-temporary

Categories:

 | by NNO Digital Bureau  |  0

গুৱাহাটীঃ Gitika Dutta নামৰ এগৰাকী ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে নিজৰ টাইমলাইনত আপডেট দিয়া এখন চিঠি ইতিমধ্যে ৰাজ্যত ভাইৰেল হৈ পৰিছে৷ প্ৰায় ১৫০০ লোকে Gitika Dutta ৰ টাইমলাইনৰ পৰা চিঠিখন শ্বেয়াৰ কৰিছে৷ শ-শ লোকে কমেন্ট দিছে চিঠিখন সন্দৰ্ভত৷ দুগৰাকী সাংবাদিকে তেওঁলোকেৰ বিদ্যালয়ত উপস্থিত কি কৰিছিল সেই সন্দৰ্ভত বৰ্ণনা দিয়া চিঠিখনত লিখিছে কি৷ যাৰ বাবে ভাইৰেল হৈ পৰে৷ 

Categories:

 | by Jyotishman Sarma  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ দিল্লীৰ অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ নেতৃত্বাধীন আম আদমি পাৰ্টিৰ চৰকাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিলে তিনি বছৰ। এই সময়ছোৱাত চৰকাৰে ঘোষণা কৰা বিভিন্ন আঁচনি আৰু নিজৰ অনুভৱকলৈ প্ৰচাৰ কৰা এটা বিজ্ঞাপন বিভিন্ন মহলত চৰ্চালৈ আহিছে। বিজ্ঞাপনৰ জৰিয়তে নিজৰ  তিনিবছৰীয়া কাৰ্যকালৰ প্ৰচাৰ চলাবলৈ গৈ সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছে দিল্লী চৰকাৰ। 

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ কুৰিতে বুঢ়ি বুলি কৈ ছোৱালীক সোনকালেই বিয়া দিয়াৰ প্ৰৱণতা এটা আগৰপৰাই আছে। কলেজ গৰকাৰ দিনৰ পৰাই আৰম্ভ হয় ছোৱালীবোৰক অতীষ্ঠ কৰি তোলা প্ৰশ্ন- বিয়া কেতিয়া? ল’ৰাৰ বেলিকাও তেনে এক প্ৰশ্ন আহে ৩০ বছৰৰ আশে-পাশে। নাতিয়েকৰ মুখ চোৱাৰ আশা পালি থকা ককা-আইতাকৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বিয়াখন পাতি দি দায়িত্ব সামৰিব বিচৰা অভিভাৱকৰ সংখ্যা একেবাৰেই তাকৰ নহয়। আকৌ ওচৰ-চুবুৰীয়া আছেই!

Categories:

 | by NNO Correspondent  |  0

ডিব্ৰুগড়ঃ মাথো ২৪ ঘন্টা পূৰ্বে ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পাৰ্কত থকা সুধাকন্ঠ ভূপেন হাজৰিকাৰ আৱক্ষ প্ৰতিমূৰ্তিত জোতা, লংপেন্ট, চাৰ্ট পিন্ধি ফটো উঠি দুই যুৱকে ক্ষমা বিছাৰিব লগা হৈছিল৷ তাৰ পিছতে আন এখন ফটোৱে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে ৰাজ্যজুৰি৷ পুণৰ একেটা আৱক্ষ প্ৰতিমূৰ্তিতে এগৰাকী যুৱকীয়ে বহি উঠা ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰে৷

Categories:

Pages