বিশ্ব

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone|| ডিজিটেল ডেস্কঃ আফগানিস্থানৰ ৰাজধানী কাবুলত শুকুৰবাৰে পুৱা পুনৰ বিস্ফোৰিত হয় এটি বোমা। পুৱাৰ ভাগত সংঘটিত হোৱা এই বিস্ফোৰণটিৰ ফলত কোনো লোকৰে মৃত্যু হোৱা নাই যদিও আহত হয় কেইবাগৰাকী লোকো।

স্থানীয় আৰক্ষীৰ পৰা প্ৰাপ্ত বাতৰি অনুসৰি বোমা বিস্ফোৰণৰ সময় পুৱা ভাগত হোৱা বাবেই বজাৰ খনত উপস্থিত আছিল কিছু সংখ্যকহে লোক। যাৰ ফলত ক্ষয়-ক্ষতিৰ পৰিমান বিশেষ ভাৱে বাঢ়িবলৈ নাপালে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ যোৱা ৬ আগষ্টত ইণ্ডোনেছিয়াত ৭ ৰিখটাৰ স্কেলৰ ভূমিকম্প অনূভুতঃ হোৱাত দেশ খনৰ বিস্তৰ ক্ষতি সাধন হয়। এতিয়ালৈ মৃত্যুৰ সংখ্যা ১০৫ জনলৈ বৃদ্ধি হৈছে। বৰ্তমানেও উদ্ধাৰ অভিযান চলি আছে। ফলত মৃত্যুৰ সংখ্যা আৰু বৃদ্ধিৰ হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছে।

 দেশ খনৰ লম্বক বেলী দ্বীপ আৰু দেশৰ আন আন ঠাইত তীব্ৰ জোকৰণি মৰাত ঘৰ-দুৱাৰৰ বিস্তৰ ক্ষতি হোৱাৰ লগতে ভূমিকম্পৰ পিছতে ৩৭ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হোৱা বুলি চৰকাৰী সুত্ৰই প্ৰকাশ কৰিছিল যদিও এতিয়ালৈ ১০৫ জন মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হৈছে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ইণ্ডোনেছিয়াত ৭ ৰিখটাৰ স্কেলৰ ভূমিকম্প অনূভুতঃ হোৱাৰ পিছতে ব্যাপক ক্ষয়-ক্ষতি হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে। লম্বক বেলী দ্বীপ আৰু দেশৰ আন আন ঠাইত তীব্ৰ জোকৰণি মৰাত ঘৰ-দুৱাৰৰ বিস্তৰ ক্ষতি হোৱাৰ লগতে এতিয়ালৈ ৩৭ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হোৱা বুলি চৰকাৰী সুত্ৰই প্ৰকাশ কৰে।

বৰ্তমানেও উদ্ধাৰ অভিযান চলি থকাৰ লগতে দেশত জৰুৰী অৱস্থা ঘোষণা কৰা হৈছে। বহু আট্টালিকা খহি পৰে। আট্টালিকাত বৰ্তমানেও বহু লোক আবদ্ধ হৈ থকা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ কথমপি ৰক্ষা পৰিল এখন দেশৰ ৰাষ্ট্ৰ প্ৰধান। ড্ৰোনেৰে আক্ৰমণ সংঘটিত কৰিছিল ভেনিজুৱেলাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিকোলাছ মাদুৰাইক। শনিবাৰে দেশ খনৰ কাৰাকাছত এখন ৰাষ্ট্ৰীয় সুৰক্ষা সন্দৰ্ভত অনুষ্ঠিত সভাত ভাষণ দি থকাৰ সময়তে ড্ৰোনেৰে আক্ৰমণ সংঘটিত কৰে। 

এই আক্ৰমণত ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে কথমপি ৰক্ষা পৰে যদিও ৰাষ্ট্ৰপতিক ৰক্ষা কৰিবলৈ গৈ ৭গৰাকী নিৰাপত্তাৰক্ষী আহত হৈছে। প্ৰথমাৱস্থাত এই ঘটনাক লুকুৱাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল যদিও ভেনিজুৱেলা চৰকাৰে আক্ৰমণৰ কথা স্বীকাৰ কৰে। 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ আফগানিস্তানত পুনৰ বৰ্বৰ আক্ৰমণ সংঘটিত কৰিছে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে। এইবাৰ মছজিদত আক্ৰমণ সংঘটিত কৰাৰ খবৰ আহিছে। শুকুৰবাৰে জুম্মাৰ নামাজ আদায় কৰি থকাৰ সময়তে দেশ খনৰ পূব প্ৰান্তৰ পাকতীয়া প্ৰদেশৰ গাৰ্ডেজ চহৰত বোমা বিস্ফোৰণ কাণ্ড সংঘটিত কৰাত ২০ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হয়। 

Categories:

 | by NNO Digital Bureau  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ১১ আগষ্টত পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপত লব প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ তথা পিটিআই দলৰ মুৰব্বী ইমৰাণ খানে। ইমৰাণ খানৰ শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠানত ভাৰতৰ পৰা কোন কোন উপস্থিত থাকিব তাকেলৈ চৰ্চা আৰম্ভ হৈছে।

জানিব পৰা মতে, ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক আমন্ত্ৰণ জনাব ইমৰাণ খানে। ইয়াৰ লগে লগে ভাৰতৰ ইমৰাণ খানৰ বন্ধু তথা ক্ৰিকেটাৰ কপিল দেৱ, সুনীল গাভষ্কাৰ, নৱজ্যোৎ সিং সিদ্ধু, বলিউডৰ অভিনেতা আমিৰ খানক নিমন্ত্ৰণি পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰা বুলি মিডিয়াত খবৰ ওলাইছে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ এনআৰচিৰ খচৰা প্ৰকাশৰ পিছতে বিভিন্ন জনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি আহিছে। তৃণমূল কংগ্ৰেছে ৰাজনীতি আৰম্ভ কৰিছে সদনৰ বাহিৰে-ভিতৰে। তৃণমূলৰ সাংসদে সদন উত্তাল কৰাৰ তৃণমূলৰ নেত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে পুনৰ এনআৰচিৰ খচৰা সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি আহিছে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ যোৱা ২৫ জুলাইত অনুষ্ঠিত হৈ যোৱা পাকিস্তানৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল এতিয়ালৈ নিৰ্বাচন আয়োগে ৰাজবুৱা কৰা নাই যদিও চৰকাৰৰ গঠন কৰিব প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ইমৰাণ খানৰ দল পিটিআই দলে। 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ চুবুৰীয়া ৰাষ্ট্ৰ নেপালৰ ৰাজধানীৰ পৰা কিছু নিলগত এখন যাত্ৰীবাহী বাছ দুৰ্ঘটনাত পতিত সহ এগৰাকী ভাৰতীয় সহ ৭ গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ আহিছে। জানিব পৰা মতে, নেপালৰ চিতৱান জিলাত শুকুৰবাৰে আবেলি এখন যাত্ৰীবাহী বাছ আৰু ট্ৰাকৰ মুখামুখি সংঘৰ্ষ লাগে। বাছখন কাঠমাণ্ডুৰ পৰা পােখহাৰালৈ আহি আছিল।

ফলত ৭ গৰাকী লোকৰ থিতাতে মৃত্যু হয়। মৃত্যু হোৱা লোকৰ ভিতৰত এজন ভাৰতীয় থকা বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইতিমধ্যে আহত প্ৰায় ১২ গৰাকী লোকক হস্পিতালত ভৰ্তি কৰা হৈছে। ইয়াৰে ৬ জনৰ অৱস্থা সংকটজনক বুলি জানিব পৰা গৈছে।

 

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ যোৱা ২৫ জুলাইত অনুষ্ঠিত হৈ যোৱা পাকিস্তানৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনত চৰকাৰৰ গঠন কৰাৰ দিশে আগবাঢ়িছে প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ইমৰাণ খানৰ দল পিটিআই দল। বুধবাৰে পুৱা ৮ বজাৰ পৰা অনুষ্ঠিত হোৱা নিৰ্বাচনৰ ভোটদান সন্ধিয়া ৬ বজাত সমাপ্ত হোৱাৰ পিছতে ভোটগণনা আৰম্ভ হয় আৰু বৰ্তমানেও ভোটগণনা চলি আছে। শেহতীয়াকৈ পিটিআয়ে একক সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰাৰ দিশে আগবাঢ়িছে বুলি খবৰ আহিছে। ইমৰাণ খানৰ তেহৰিক-ই-ইন্সাফ দলে এতিয়ালৈ ১০৫ খন আসনত জয়ী হয়। কিন্তু বিৰোধীয়ে নিৰ্বাচনত অনৈতিক পথ অৱলম্বন কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে। 

Categories:

Pages