প্ৰযুক্তি

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ পুনৰ সালসলনি কৰিছে হোৱাটছ এপ চেটিংছ৷ জনপ্ৰিয় মেছেজিং এপ হোৱাটছ এপে শেহতীয়াকৈ সালসলনি কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে ভুৱা খবৰ প্ৰচাৰ ৰোধ কৰাৰ বাবে৷ এপটোৰ ফিচাৰৰ জৰিয়তে হোৱাটছ এপ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মাথো ৫ গৰাকী লোকক মেচেজ ফৰৱাৰ্ড কৰিব পৰাৰ ব্যৱস্থা সংলগ্ন কৰিব৷ হোৱাটছ এপ নতুন সংস্কৰণত এই পদ্ধতি সংযোজন কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰিছে হোৱাটছ এপে৷ ইয়াৰ পূৰ্বে ঘোষণা কৰা মতে, গ্ৰুপ ব্যৱস্থাত কেৱল এডমিনেহে মেচেজ পঠাব পৰা ব্যৱস্থা থাকিব বুলি কৈছিল৷ 

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী আৰু দক্ষিণ কোৰিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি মুন-জা-ইনে সোমবাৰে নয়ডাত স্থাপন হোৱা বিশ্বৰ সৰ্ববৃহঁ মোবাইল কোম্পানীটোৰ উদ্বোধন কৰে৷ 

কোৰিয়া তথা বিশ্বৰ অন্যতম বৃহৎ মোবাইল ব্ৰেণ্ড ছেমচাঙৰ নয়ডাস্থিত বৰ্তমানৰ ৱৰ্কশ্ব’পৰ কাষতেই ৩৫ একৰ মাটি সামৰি ছেমচাঙৰ বিশ্বৰ বৃহত্তম মোবাইল নিৰ্মান কাৰখানাটোৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য চলি আছে৷ 

কাৰাখানৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত বৰ্তমানতকৈ দুগুন মোবাইল কাৰখানাটোৰ পৰা প্ৰস্তুত কৰি উলিয়াব পৰা যাব বুলিও জানিব পৰা গৈছে৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিডিটেল ডেস্কঃ মাইক্ৰ’ ব্লগিং ছাইট টুইটাৰে ভুৱা খবৰ প্ৰচাৰকাৰীৰ বিৰুদ্ধে পদক্ষেপ লোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ দ্য’ ৱাশ্বিংটন পোষ্টৰ বাতৰিত প্ৰকাশ পোৱা মতে, ভুল আৰু বিপথে পৰিচালিত কৰা বাতৰি প্ৰচাৰ আৰু প্ৰসাৰত লেকাম লগাবলৈ টুইটাৰে যোৱা মে’ আৰু জুন মাহৰ ভিতৰত ৭ কোটিৰো অধিক ভুৱা একাউন্ট বন্ধ কৰি দিছে৷ অৰ্থাৎ টুইটাৰে প্ৰতিদিনে ১০ লাখ ভুৱা একাউণ্ট নোহোৱা কৰিছে৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ পুনৰ নতুন ৰূপত হোৱাটছ এপ৷ জনপ্ৰিয় মেছেজিং এপ হোৱাটছ এপে শেহতীয়াকৈ সংযোজন কৰিব নতুন ফিচাৰ৷ এপটোৰ ফিচাৰৰ জৰিয়তে হোৱাটছ এপ গ্ৰুপৰ এডমিনে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰিব কোনে মেছেজ দিব পাৰিব নতুবা কোনে দিব নোৱাৰিব৷ হোৱাটছ এপ নতুন সংস্কৰণত এই পদ্ধতি সংযোজন কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰিছে হোৱাটছ এপে৷ শেহতীয়াকৈ ঘোষণা কৰা মতে গ্ৰুপ ব্যৱস্থাত কেৱল এডমিনেহে মেচেজ পঠাব পৰা ব্যৱস্থা থাকিব৷

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ যোৱা মাৰ্চ মাহত প্ৰায় ৫ কোটি ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীৰ একাউন্টৰ তথ্য ফাদিল হোৱাৰ কথা পোহৰলৈ আহিছিল। তথ্য ফাদিল সন্দৰ্ভত অৱশেষত ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে ভুল স্বীকাৰ কৰিছিল৷ তাৰ লগে লগে মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে নেটিজেনৰ বাবে ফেচবুকত সবিশেষ লিখি এটি আপডেট দি এনেকুৱা ভুল যাতে দুনাই নহয় কাৰ বাবে চেষ্টা কৰা হ’ব বুলি কৈছিল। ব্যক্তিগত গোপনীয়তা ৰক্ষা কৰাৰ বাবে চেষ্টা কৰা হ’ব বুলি কৈছিল।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ বিশ্বৰ প্ৰথমটো মেচেঞ্জাৰ বন্ধ হ’ব৷ ভাইবাৰ, হাইক, হোৱাটছএপ, ফেচবুক মেচেঞ্জাৰ আদিৰ ভিতৰত সকলোতকৈ পুৰণি মেচেঞ্জাৰ সেৱা হৈছে য়াহু মেচেঞ্জাৰ৷ বন্ধু তথা পৰিচিত আৰু আপোনজনৰ সৈতে সংযোগ হৈ থাকিবৰ বাবে ছ’ছিয়েল মিডিয়াত প্ৰথমে য়াহু মেচেঞ্জাৰে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল৷ কিন্তু দুৰসঞ্চাৰ কোম্পানীৰ ৱেৰিজনে ১৭ জুলাইত এই মেচেঞ্জাৰ সেৱা বন্ধ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷ 

 | by Reetupriya Saikia  |  0

Newsnextone | ডিজিটেল ডেস্কঃ বিগত এমাহৰ ভিতৰতে ৰং সলালে হোৱাটএপে। চ’চিয়েল মেচেজিং এপটোত দেখা গৈছে বিভিন্ন ধৰণৰ সালসলনি। আগবঢ়োৱা হৈছে বিভিন্ন ধৰণৰ সা-সুবিধা৷ ইয়াৰ ভিতৰত সুৰক্ষা তথা গ্ৰুপ এডমিনৰ বাবে নতুন সুবিধা দিয়ে হোৱাটচএপে৷ হোৱাটচএপ ব্যৱহাৰীসকলে এই বিষয়ে অৱগত হোৱাটো ভাল৷ হোৱাটচএপত নতুনকৈ ছয়টা সুবিধা প্ৰদান কৰা হৈছে৷ সেইবোৰৰ বিষয়ে তলত দিয়া ধৰণেঃ
 
♦ গ্ৰুপ ডেচক্ৰিপছনঃ

 | by NNO Digital Desk  |  0

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰিলায়েন্স জিঅ’ মুকলি কৰাৰ পিছ পাছত দেশত ৪ জি স্মাৰ্টফ’নৰ পয়োভৰ ঘটিল৷ এনে সময়তে এয়াৰটেলে এমেজনৰ সৈতে অংশীদাৰ হৈ ৪জি স্মাৰ্টফোনত বিশেষ অফাৰ ঘোষণা কৰিছে৷ এমেজন আৰু এয়াৰটেলে এই বিষয়ত এনে এটা সিদ্ধান্ত লোৱাৰ কথা চিন্তা কৰে৷

এমেজনৰ পৰা ৪ জি ফ’ন ক্ৰয় কৰিলে গ্ৰাহকে ২,৬০০ টকাৰ কেশ্ববেক পাব৷ এয়াৰটেলে পাৰ্টনাৰশ্বিপৰ সিদ্ধান্ত লোৱা ‘মেৰা পহলা স্মাৰ্টফ’ন’ৰ অভিযানৰ অন্তৰ্গত৷ এমেজনত বিক্ৰী কৰা শ্বাওমি, ছেমছাং, ৱানপ্লাচ, অ’নৰ, এলজি, লিনেভ’ আৰু মট’ৰলাৰ দৰে ৬৫ টা স্মাৰ্টফ’নৰ পৰা সুবিধা লাভ কৰিব গ্ৰাহকে৷

 | by NNO Digital Desk  |  0

Newsnextone | ডিজিটেল ডেস্কঃ তিনিমাহৰ ভিতৰত মুঠ ৫৮.৩ কোটিৰো অধিক ফেচবুকৰ একাউন্ট বন্ধ কৰিছে ফেচবুকে। হিংসা-বিদ্বেষমূলক তথা সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপত উত্সাহ যোগোৱা দৃশ্য-শ্ৰাব্য আৰু আলোকচিত্ৰ প্ৰচাৰ কৰা একাউণ্টবোৰৰ লগতে ভুৱা একাউণ্টবোৰ ফেচবুকৰ কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তাৰ জৰিয়তে যোৱা তিনিমাহত আঁতৰাই পেলোৱা হৈছে বুলি মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে এটা পোষ্টযোগে সদৰী কৰিছে।  

 | by Reetupriya Saikia  |  0
Image Address: https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/151/590x/laser-space-debris-905537.jpg

Newsnextone | ডিজিটেল ডেস্কঃ বিভিন্ন উপগ্ৰহৰ লগতে সৌৰজগতত কৃত্ৰিম উপগ্ৰহয়ে পৃথিৱীৰ চাৰিওকাষে পৰিভ্ৰমণ কৰি ফুৰে৷ কিন্তু তাৰ ভিতৰত সকলো কৃত্ৰিম উপগ্ৰহ সক্ৰিয় নহয়৷ ধাতুৰে প্ৰস্তুত কৰি উলিওৱা এনে উপগ্ৰহসমুহক পঠিওৱা হয় বিভিন্ন কামত৷ কালক্ৰমত এই কৃত্ৰিম উপগ্ৰহসমূহৰ কিছুমান সক্ৰিয় হৈ থাকে আন কিছুমান হেৰাই যায়৷ এনে ধাতৱীয় উপগ্ৰহসমূহৰ পৰা বিষাক্ত আৱৰ্জনা নিৰ্গত হোৱাৰ কথা সততে আলোচনা হৈ আহিছে৷ 

Pages