গুৱাহাটী

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ গুৱাহাটী প্ৰেছ ক্লাৱত শনিবাৰে বৰপেটা সত্ৰৰ প্ৰথম সত্ৰাধিকাৰ মথুৰাদাস বুঢ়া আতাৰ জীৱনৰ ভিত্তিত ৰচিত কিশোৰী মোহন পাঠকৰ 'মথুৰাপুৰীৰ বুঢ়া আতা' নামৰ মঞ্চ নাটক খনিৰ উন্মোচন হৈ যায়। গ্ৰন্থ খনিৰ উন্মোচন কৰে কণ্ঠশিল্পী বিদ্যাসাগৰে। বিশিষ্ট সাংবাদিক হাইদৰ হুছেইনৰ সভাপতিত্বত আয়োজিত গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভাখনত মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে বিশিষ্ট সাহিত্যিক ময়ূৰ বৰা। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ বক্তিগত হস্পিতালে ৰোগীৰ পৰিচৰ্যাৰ তথা শুশ্ৰূষা কৰাত কিমান গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। সেই কথাৰ উত্তৰ বিচাৰিব লাগিলে গুৱাহাটী মহানগৰীৰ কেইবাখনো  ব্যক্তিগত খণ্ডৰ হস্পিতাললৈ গৈ ভিতৰ খণ্ডৰ পৰিস্থিতি পৰীক্ষা কৰিলেই প্ৰকৃত পৰিবেশ ওলাই পৰিব। ৰোগীৰ মৰ্যদা ৰক্ষা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে কেৱল ধন ঘটাৰ ফন্দি পাতি ৰোগীৰ পৰিয়ালক হাৰাশাস্তি কৰি অহাৰ অভিযোগ সময়ে সময়ে উত্থাপন হৈ আহিছে।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ ৩০ জুলাইৰ পুৱা ১০ বাজি ১৯ মিনিটত এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰা প্ৰকাশ কৰিছিল এনআৰচিৰ গুৱহাটীস্থিত ৰাজ্যিক সমন্বয়কৰ কাৰ্যালয়ে। পুৱা ১০ বজাত এনআৰচিৰ গুৱহাটীস্থিত ৰাজ্যিক সমন্বয়কৰ কাৰ্যালয়ত এখন সংবাদ মেল অনুষ্ঠিত কৰি এনআৰচিৰ ৰাজ্যিক সমন্বয়ক প্ৰতীক হাজেলা দেশৰ মহাপঞ্জীয়ক এছ এছ শৈলেছ আৰু গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ উত্তৰ পূবাঞ্চলৰ দায়িত্বত থকা সচিব সত্যেন্দ্ৰ গাৰ্গে সংবাদ মেল সম্বোধন কৰি এনআৰচিৰ খচৰা মুকলি কৰিছিল। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ সমাজক গতিশীল কৰি ৰখা শ্ৰম শক্তিটোৰ অন্যতম পৰিবহণ শ্ৰমিকসকল। শ্ৰমিকসকলে সমগ্ৰ জীৱন যুঁজ দি দেশৰ সেৱা কৰে বুলি কলে ভুলকৈ কোৱা নহ'ব। কেচা সামগ্ৰী কাৰখানালৈ নিয়া, উ९পাদিত সামগ্ৰী বিক্ৰীকেন্দ্ৰত ৰাইজৰ বাবে লৈ অহা, উ९সৱ পাৰ্বণত আন লোকসকল পৰিয়ালৰ সৈতে ব্যস্ত থকাৰ সময়তে চালকসকলে দিনে-নিশাই মানুহ অনা নিয়াত ব্যস্ত থাকে।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com |  গুৱাহাটীঃ ৰাজপথত হাজাৰ হাজাৰ মানুহ। হাজাৰ হাজাৰ মানুহে আৰক্ষীক খেদি লৈ আহিছে। আৰক্ষীৰ গালৈ শিলাবৰ্ষণ কৰিছে। চিঞৰ বাখৰ কৰা হৈছে। ফেচবুকত আপলোড কৰা হৈছে এনে দৃশ্যৰ এটা ভিডিঅ'। ভিডিঅ' আপলোড কৰি কোৱা হৈছে যে অসমত হাংগামা লাগিছে। কাৰণ হৈছে এনআৰচি। মুঠৰ ওপৰত এতিয়া অসম জ্বলাবলৈ একাংশ লোকে উঠি পৰি লাগিছে। ছ'চিয়েল মিডিয়াত এনেদৰে ভিডিঅ' আপলোড কৰি সমাজক বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰিব বিচৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ এজাক বৰষুণতে প্লাৱিত হৈ পৰে মহানগৰীৰ প্ৰায় প্ৰতিটো পথ-উপপথ। পৰিৱৰ্তনৰ সপোন দেখুৱাই গাদীত বহা বিজেপি চৰকাৰে দুবছৰ পাৰ কৰাৰ পিছতো কৃত্ৰিম বান পৰিস্থিতিৰ কোনো উন্নতি নঘটাত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে ভুক্তভোগী মহানগৰবাসীয়ে।

২০১৬ চনৰ বিধান সভা নিৰ্বাচনত বিজেপি দলে গুৱাহাটীত আটক ধুনীয়া কৰাৰ লগতে কৃত্ৰিম বানৰ পৰা মুক্ত কৰাৰ আশ্বাস দিছিল। ইমানে নহয় প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে দেশৰ কেইবাখনো চহৰৰ লগতে গুৱাহাটী মহানগৰীক স্মাৰ্ট চিটি হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ সংকল্প গ্ৰহণ কৰিছিল। কিন্তু বিজেপি দলে দিয়া সকলো প্ৰতিশ্ৰুটি ফুটুকাৰ ফেনত পৰিণত হ'ল। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ সোমবাৰে এনআৰচিৰ সম্পূৰ্ণ খচৰা প্ৰকাশ হোৱাত অসমবাসীয়ে সোমবাৰৰ দিনটো অসমৰ বাবে ঐতিহাসিক দিন ৰূপে মনত ৰাখিব। তাৰ লগে লগে চৰ্চালৈ আহিছে অসম আন্দোলনৰ নেতৃত্ব বহন কৰা আৰু অসম চুক্তিৰ স্বাক্ষৰকাৰী সকলৰ নাম। অসম চুক্তিৰ স্বাক্ষৰকাৰীক ৰাইজে অভিনন্দন যাচিছে। 

তাৰ মাজতে মঙলবাৰে অসম চুক্তিৰ অন্যতম স্বাক্ষৰকাৰী প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত আৰু বিৰাজ কুমাৰ শৰ্মাই মহানগৰীত এখন সংবাদ মেল অনুষ্ঠিত কৰি সোমবাৰৰ দিনটো অসমৰবাসীৰ বাবে ঐতিহাসিক দিন বুলি কয়। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ জমিয়ত উলেমা-ই-হিন্দৰ সৰ্বভাৰতীয় সভাপতি আৰ্শ্বাদ মাদানীয়ে পুনৰ অসমৰ এনআৰচি সন্দৰ্ভত বিতৰ্কিত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰিছে। সোমবাৰে পুৱাই প্ৰকাশ পোৱা এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰাত ৪০ লাখ লোকৰ নাম বাদ পৰা বুলি প্ৰচাৰ হোৱাৰ পিছতে এটি সংবাদ প্ৰতিষ্ঠানক দিয়া সাক্ষাতকাৰত মাদানীয়ে কয় যে এনআৰচিৰ পৰা বাদ পৰা বেছি সংখ্যাক লোকেই মুছলমান। ইমানে নহয় অসমীয়া জাতিৰ আৱেগ জৰিত হৈ থকা এনআৰচিৰ মুকলি বিৰোধ কৰে মাদানীয়ে। যাৰ ফলত পুনৰ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে। 

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ সোমবাৰে পুৱা ১০ বজাত মুকলি কৰা হ'ল এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰা। সোমবাৰে পুৱা ১০ বজাত এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰা এনআৰচিৰ গুৱহাটীস্থিত ৰাজ্যিক সমন্বয়কৰ কাৰ্যালয়ত মুকলি কৰে দেশৰ মহাপঞ্জীয়ক এছ এছ শৈলেছ, উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ গৃহ সচিব সত্যেন্দ্ৰ গাৰ্গ আৰু এনআৰচিৰ ৰাজ্যিক সমন্বয়ক প্ৰতীক হাজেলাই।

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ পুৱা ১০ বজাত মুকলি কৰা হ'ল এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰা। সোমবাৰে পুৱা ১০ বজাত এনআৰচিৰ চূড়ান্ত খচৰা এনআৰচিৰ গুৱহাটীস্থিত ৰাজ্যিক সমন্বয়কৰ কাৰ্যালয়ত মুকলি কৰে ৰাজ্যিক সমন্বয়ক প্ৰতীক হাজেলাই। অনলাইন যোগে আনুষ্ঠানিকভাৱে প্ৰকাশ পােৱাৰ পিছতে ৩ কোটি ২৯ লাখ লোকে আৱেদন কৰা এনআৰচিৰ খচৰাত ২ কোটি ৮৯ লাখ ৮৩ হাজাৰ ৬৭৭ জনৰ নাম সন্নিবিষ্ট কৰা হৈছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। এনআৰচিৰ খচৰাৰ পৰা ৪০ লাখ ৭ হাজাৰ লোকৰ নাম সন্নি ৱিষ্ট হোৱা নাই।

Pages