বিনোদন

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | গুৱাহাটীঃ 'চানডে'- এটি বিশেষ দিন'। সপ্তাহৰ দৌৰা-দৌৰি, কাম, ব্যস্ততাৰ পিছত লাভ কৰা দেওবাৰটো নিশ্চয় আপোনাৰো প্ৰিয়। সেই এটা দিন সকলোৱে নিজৰ ব্যস্ততাক একাষৰীয়া কৰি থৈ পৰিয়াল অথৱা নিজৰ লগতে ব্যস্ত হৈ পৰাৰ অৱকাশ পায়। যাৰ বাবে দেওবাৰটো সপ্তাহটোৰ এটা বিশেষ দিন হৈ পৰে। 

পিছে আমি সপ্তাহৰ এই বিশেষ দিনটোৰ কথা কবলৈ যোৱা নাই। আমি ক'ব বিছাৰিছো অসমীয়া ছবি জগতত সংযোজিত হ'বলগীয়া এখন ভিন্ন ৰসৰ নতুন অসমীয়া কথাছবিৰ বিষয়েহে। 

Categories:

 | by NNO Digital Bureau  |  0

newsnextone|| মৰিয়নীঃ অসমৰ আগশাৰীৰ ভ্ৰাম্যমান থিয়েটাৰ হেঙুল থিয়েটাৰৰ ২০১৮ আৰু ২০১৯ বৰ্ষৰ শুভ আৰম্ভণি কৰা হয়  বৃহস্পতিবাৰে বিয়লি ভাগত মৰিয়নী বাপুজী ষ্টেডিয়ামত ।

শুভাৰম্ভণিৰ এই অনুষ্ঠান খনত উপস্থিত আছিল অসমৰ জনপ্ৰিয় সংগীত শিল্পী তৰালী শৰ্মাৰ লগতে বহুকেইগৰাকী ভ্ৰাম্যমান জগতৰ তাৰকা।ইয়াৰ লগতে অনুষ্ঠানক উপস্থিত আছিল মৰিয়নীৰ বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মী আৰু তিতাবৰৰ SDPO মৰিয়নী ৰাজহচক্ৰ বিষয়া মিৰজানা হুছেইন। 

অনুষ্ঠানৰ আৰম্ভণীতে প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ আত্মাৰ চিৰশান্তি কামনা কৰি ১ মিনিট সময় মৌন প্ৰাৰ্থনা কৰে উপস্থিত সমুহ লোকে৷

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com|| ডিজিটেল ডেস্কঃ ভগ্নী সোনমৰ পিছতেই বিয়া সন্দৰ্ভত মুখ খুলিলে সুদৰ্শন অভিনেতা অৰ্জুন কাপুৰে। এক সাক্ষাতকাৰত সাংবাদিকে সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত বহু প্ৰত্যাশিত উত্তৰ আগবঢ়াই অভিনেতা গৰাকীয়ে।এতিয়াই বিয়াত নবহে অৰ্জুনে।

দুই ভগ্নী ৰিয়া আৰু অংশুলাৰ বিয়াৰ পিছতহে নিজৰ বিয়া সন্দৰ্ভত গুণা-গাথা কৰিব তেওঁ। সেইয়ে কমেও আৰু ৬ বছৰ মানলৈ অপেক্ষা কৰিব লাগিব তেওঁৰ অনুৰাগী সকলে।

Categories:

 | by Saidul Islam  |  0

newsnextone.com | ডিফুঃ মই কান্দিছোঁ। চপৰা চপৰে খহি পৰে মোৰ দেহৰ মঙহ খিনি। জহি খহি যাব খোজে মোৰ মৰমৰ ঘৰ খনি। হেৰাই যাব খোজে পঠাৰ খন। এয়া হৈছে এটা গানৰ কথা। যিটো গানেৰে অসমীয়াৰ আবেগ মাজুলীৰ বাস্তৱ ছবিখন দাঙি ধৰিব খোজা হৈছে। কাৰ্বি পাহাৰৰ কন্যাৰ গানটোৱে বিশেষ ভাৱে চৰ্চালৈ আহিছে।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ দীৰ্ঘদিনেই বৃক্কৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ অৱশেষত মৃত্যুক আকোৱালি ললে সৰু পৰ্দাৰ বিশিষ্ট অভিনেত্ৰী ৰীতা ভাদুড়ী৷ দহ দিন ধৰি চিকিৎসালয়ত মৃত্যুৰ সৈতে যুঁজ দি অৱশেষত মৃত্যুক আকোৱালি লয়৷ ৬২ বছৰ বয়সত মৃত্যুক আকোৱালি লোৱা ৰীতাই কেইবাখনো জনপ্ৰিয় ধাৰাবাহিকত অভিনয় কৰি দৰ্শকৰ আদৰ লাভ কৰিছিল৷

Categories:

 | by Dhananjoy Nath  |  0

newsnextone.com | কোকৰাঝাৰঃ যোৱা কেইবাটাও বছৰ ধৰি সংগীতৰ সাধনাত ব্যস্ত এজন যুৱক৷ সংগীত সাধনাত ব্যস্ত যুৱকজনে সংগীতৰ বাহিৰে যেন আন একোকে বুজি নাপায়৷ যুৱকগৰাকীয়ে সংগীতৰ জগতত নিজকে চিনাকী দিবলৈ সক্ষমও হৈছে৷ সৰুৰেপৰা ঘৰত সংগীতৰ পৰিৱেশৰ মাজত ডাঙৰ দীঘল হোৱা যুৱকগৰাকীয়ে বিভিন্ন সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানত গীত পৰিৱেশন কৰি জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিছে৷ অসমৰ অন্যতম প্ৰতিভাৱান কণ্ঠশিল্পী সুৰজিৎ মহন্তৰ কথাকে কৈছোঁ৷

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰণবীৰ কাপুৰ অভিনীত সঞ্জয় দত্তৰ জীৱন ভিত্তিক ছবি ‘সঞ্জু’ৱে বক্স অফিচত অভূতপূৰ্ব সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ ছবিখনে ৫০০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ 

বক্স অফিচত একপ্ৰকাৰ খলকনি লগাইছে সঞ্জুৱে৷ ৰণবীৰ কাপুৰ অভিনীত সঞ্জয় দত্তৰ জীৱন ভিত্তিক ছবি সঞ্জুৱে ৩০০ কোটিৰ ক্লাৱ পাৰ কৰি ৫০০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ দেশতে নহয় বিদেশতো ভাল উপাৰ্জন কৰিছে হিন্দী বোলছবি খনে৷ ৫০০ কোটিৰ ঘৰ পাৰ হোৱাৰ লগতে আৰু অধিক ধন উপাৰ্জন কৰাৰ সম্ভৱনা আছে৷ 

Categories:

 | by Anjanjyoti Sarma  |  0
প্ৰতীকি ফটো

newsnextone.com | ওদালগুৰিঃ ওদালগুৰিৰ নৃত্য প্ৰশিক্ষণৰ বিদ্যালয় ৰয়েল স্কুল অফ ডান্সৰ উদ্যোগত সদৌ অসম ভিত্তিত নৃত্য প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ব। প্ৰতিযোগিতাৰ অডিচন সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব। ইতিমধ্যে প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ অডিচন বিগত ২ জুলাইৰ পৰা ডিব্ৰুগড় আৰু ধেমাজি জিলাত সফলতাৰে সম্পন্ন হৈ যায়।

Categories:

 | by NNO WEB BUREAU  |  0

newsnextone.com | কলকাতাঃ বাঙালী ছবিৰ জনপ্ৰিয় অভিনেতা জয় মুখাৰ্জীক শনিবাৰে পশ্চিম বংগ আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷ শুকুৰবাৰে জয় মুখাৰ্জীৰ বিৰুদ্ধে অভিনেত্ৰী চয়ন্তিকা বেনাৰ্জীয়ে আক্ৰমণ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল৷ 

অভিনেত্ৰী চয়ন্তিকা বেনাৰ্জীয়ে তেওঁক হাৰাশাস্তি কৰা বুলি অভিযোগ দাখিল কৰিছিল টালিগঞ্জ আৰক্ষী থানাত৷ তাৰ পিছতে টালিগঞ্জ আৰক্ষীয়ে শুকুৰবাৰে অভিযান চলাই জয় মুখাৰ্জীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি আলিপুৰ আদালতত হাজিৰ কৰে৷ আদালতে জামিনত মুকলি কৰি দিয়ে মুখাৰ্জীক।

Categories:

 | by NNO Digital Desk  |  0

newsnextone.com | ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰণবীৰ কাপুৰ অভিনীত সঞ্জয় দত্তৰ জীৱনভিত্তীক ছবি ‘সঞ্জু’ৱে বক্স অফিচত অভূতপূৰ্বক সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ বুধবাৰে ছবিখনে ১৮.৯০ কোটি টকা আয় কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ 

ইয়াৰ পূৰ্বে ‘সঞ্জু’ৱে মঙলবাৰে ২২.১০ কোটি, সোমবাৰে ২৫.৩৫ কোটি টকা আয় কৰে৷ দেওবাৰে ছবিখনে সকলোতকৈ বেছি ৪৬.৭১ কোটি টকা আয় কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ শনিবাৰে ছবিখনে ৩৮.৬০ কোটি টকা আয় কৰাৰ লগতে মুক্তিৰ দিনাই ৩৪.৭৫ কোটি টকা আয় কৰি এখন সফল ছবি হিচাপে পৰিগণিত হয়৷

Categories:

Pages